Znaczenie długiego i trwałego efektu przeszczepu rogówki

Aleksandra Sonecka 03/01/2014 0

Znaczenie długiego i trwałego efektu przeszczepu rogówki

Twój zmysł wzroku jest bardzo ważnym czynnikiem w organizmie. Jest on oknem do duszy, dlatego należy o niego dbać. Nie możesz poddać się operacji przeszczepu rogówki bez założenia przedtem przez ludzi z laboratorium płaszcza ochronnego. Ale dla tych, którzy potrzebują takiego przeszczepu, oto co powinieneś zrobić….Zrelaksuj się….

English: Corneal transplant 2 weeks after surg...

English: Corneal transplant 2 weeks after surgery. Operation carried out at University Hospital Cork, Ireland by surgeon Mr.Aiden Murray.The sutures are 1.5 thousandth of an inch thick nylon.The picture clearly shows the diameter of the donor cornea which came from the Rocky Mountain Lions Eye Bank in Denver, Colorado. Русский: Глаз через две недели после пересадки роговицы (сквозная кератопластика). (Photo credit: Wikipedia)

Jedna część oka, która ma ogromne znaczenie jest rogówka. Jest to powierzchnia przedniej części oka… Jasna powierzchnia, która po uszkodzeniu tkanki zostanie zastąpiona w jednej chwili przez całkowitą infekcje rogówki. Przeszczep jest już zrobiony przez profesjonalnego lekarza w laboratoryjnym płaszczu.

Długotrwały przeszczep rogówki jest bardzo ważny w celu, utrzymania nieprzerwanego wzroku. Ale jeśli leżysz już wewnątrz sali operacyjnej, z profesjonalnym medycznym odzieniem, pewnego rodzaju laboratoryjnym płaszczem, są rzeczy, które musisz wiedzieć.

Niektórzy lekarze nie zależnie od tego czy są w takich samych  czy innych laboratoryjnych płaszczach nie określają czy pacjenci są obudzeni czy też nie. Tak więc, jeśli jesteś obudzony, możesz wszystko zobaczyć przez urządzenie medyczne, światła w suficie, jak i biały fartuch laboratoryjny noszony przez chirurga. Wtedy twoje oko będzie znieczulone przez anestezjologa, a ty będziesz odporny na ból.

Główną częścią oka, która zostaje usunięta i zastąpiona w tym etapie to tkanka rogówki. Tutaj pojawia się pytanie, gdzie można znaleźć tkankę która będzie pasował do Twojego systemu rogówki? Cóż, nie można uzyskać tkanki z oka żywego człowieka. Jednak osoba, która niedawno zmarła może darować tkankę ze swojej rogówki.

Długotrwały efekt, który może być tzw. Przenikliwą rogówką. Usunięcie elementu wewnątrz rogówki, który ma okrągły kształt będzie główną procedurą. To zależy od twojego chirurga, bo nie jest on tylko człowiekiem z białym fartuchem laboratoryjnym, musisz również całkowicie mu zaufać, ponieważ to od niego będzie zależała długotrwałość przeszczepu twojej rogówki.

Enhanced by Zemanta

Comments are closed.