OCT WROCŁAW

OCT – Okulista Wrocław – PerfectVision – OCT WROCŁAW

OCT- Wrocław-okulista-perfectvision

OCT- Wrocław

Co to jest OCT?

OCT (Optyczna Koherentna Tomografia) to nowoczesna metoda badania przekrojów tkanek oka takich jak na przykład: siatkówka, tarcza nerwu wzrokowego czy rogówka. Badanie to jest wykorzystywane we wczesnej diagnostyce schorzeń takich jak jaskra, zwyrodnienie plamki (AMD), zmiany cukrzycowe w siatkówce oka, otwór w plamce, obrzęk plamki czy nowotwory oka.

Badanie OCT jest nieinwazyjne, bezkontaktowe, nie wymaga przygotowania i może być powtarzane wielokrotnie. Kilkukrotne wykonanie OCT pozwala na śledzenie przebiegu choroby na przestrzeni czasu oraz ocenę skuteczności leczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku takich chorób jak jaskra, AMD lub retinopatia cukrzycowa.

 

oct-wroclaw-okulista-PerfectVision2

OCT WROCŁAW

OCT jest to specjalistyczne badanie polegające na wykorzystaniu promienia świetlnego i zaawansowanej techniki jego analizy do obrazowania i pomiaru tkanek oka. Tomograf pozwala na uzyskanie niezwykle dokładnych przekrojów oka. Obrazy te umożliwiają odpowiednio wyszkolonemu okuliście ocenę tkanek oka tak jakby oglądał je pod mikroskopem. W ten sposób można szczegółowo oceniać strukturę siatkówki, grubość jej włókien nerwowych, stan nerwu wzrokowego oraz oceniać przedni odcinek gałki ocznej (między innymi rogówkę lub przednią komorę oka). Wynik badania pozwala przykładowo na lepszą ocenę siatkówki w przebiegu cukrzycy lub ocenę stopnia zaawansowania jaskry.

OCT – Okulista Wrocław – PerfectVision – OCT WROCŁAW

OCT – Okulista Wrocław – PerfectVision – OCT WROCŁAW

ul.Przyjaźni 34c/u1

53-030 Wrocław

tel 71.3394753, 669.331323

Follow Gabinet Okulistyczny Wroclaw on:

Twitter: https://twitter.com/OkulistaWroclaw

YouTube Channel: http://www.youtube.com/user/okulistawroclaw

FaceBook Page: https://www.facebook.com/pages/Okulista-Wroclaw-Perfectvision/644008932282730


Wyświetl większą mapę

OCT – Okulista Wrocław – PerfectVision – OCT WROCŁAW