OCT WROCŁAW

OCT – Okulista Wrocław – PerfectVision – OCT WROCŁAW – ANGIO OCT

OCT (Optyczna Koherentna Tomografia) to nowoczesna metoda badania przekrojów tkanek oka takich jak na przykład: siatkówka, tarcza nerwu wzrokowego czy rogówka. Badanie to jest wykorzystywane we wczesnej diagnostyce schorzeń takich jak jaskra, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD), zmiany cukrzycowe w siatkówce oka, otwór w plamce, obrzęk plamki czy też nowotwory oka.

Badanie OCT jest nieinwazyjne, bezkontaktowe oraz nie wymaga przygotowania i może być powtarzane wielokrotnie. Regularne wykonanie badania OCT pozwala na śledzenie przebiegu choroby na przestrzeni czasu oraz ocenę skuteczności leczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku takich chorób jak jaskra, AMD lub retinopatia cukrzycowa.

OCT jest to specjalistyczne badanie polegające na wykorzystaniu promienia świetlnego i zaawansowanej techniki jego analizy do obrazowania i pomiaru tkanek oka. Tomograf pozwala na uzyskanie niezwykle dokładnych przekrojów struktur oka. W ten sposób można szczegółowo oceniać strukturę siatkówki, grubość jej włókien nerwowych i komórek zwojowych, stan nerwu wzrokowego oraz oceniać przedni odcinek gałki ocznej (między innymi rogówkę lub przednią komorę oka). Badanie to pozwala okuliście na diagnozę wielu schorzeń siatkówki, ocenę siatkówki w przebiegu cukrzycy, szybkie wykrywanie zmian jaskrowych oraz śledzenie postępów leczenia.

W naszym gabinecie wykonujemy badanie na najnowocześniejszym
tomografie optycznym SOCT REVO NX, który umożliwia także wykonanie badania angio-OCT.

OCT – Okulista Wrocław – PerfectVision – OCT WROCŁAW – ANGIO OCT

OCT – Okulista Wrocław – PerfectVision – OCT WROCŁAW – ANGIO OCT

ul.Przyjaźni 34c/u1
53-030 Wrocław
tel 71 339 47 53, 669 331 323

 

Follow Gabinet Okulistyczny Wroclaw on:
Twitter: https://twitter.com/OkulistaWroclaw
YouTube Channel: http://www.youtube.com/user/okulistawroclaw
FaceBook Page: https://www.facebook.com/pages/Okulista-Wroclaw-Perfectvision/644008932282730


Wyświetl większą mapę

OCT – Okulista Wrocław – PerfectVision – OCT WROCŁAW