Perymetr – Pole Widzenia

Perymetr automatyczny PTS 910 BY(pole widzenia) to nowoczesne urządzenie diagnostyczne przeznaczone do precyzyjnego i szybkiego badania pola widzenia bodźcem statycznym. Jest niezbędnym urządzeniem w diagnostyce jaskry i przy badaniach kontrolnych pacjentów leczonych na jaskrę. Badanie przydatne również w celu zbadania pola widzenia kierowców. 

Pole widzenia Wrocław Perfectvision

W zależności od wybranej strategii badania umożliwia zarówno dokładne wyznaczenie mapy czułości siatkówki jak i szybkie badanie odsiewowe. Wbudowana strategia obuoczna pozwala na badanie obszarów diplopii. Możliwe jest także badanie kierowców dzięki opcji pola rozszerzonego do 80 stopni w stronę skroni. Urządzenie posiada również możliwość badania bodźcem dynamicznym z pomiarem “ Krytycznej częstotliwości fuzji”( CFF-Critical Fusion Frequency).

Nową, opcjonalną funkcją jest możliwość badania pola widzenia metodą BLUE ON YELLOW- badanie bodźcem niebieskim na żółtym tle. Urządzenie ma wbudowaną funkcję auto-diagnostyki, pozwalającej na automatyczne wykrycie uszkodzeń hardware’u.

Wynik badania pola widzenia przedstawiony jest za pomocą czterech rodzajów wykresów graficznych. Wyniki można analizować w odniesieniu do normy wiekowej oraz do wzgórza widzenia. Oprócz podstawowych map, dostępne są również dodatkowe informacje przydatne w interpretacji, takie jak wielkość defektu średniego, defektu wzorca, krzywa Bebiego i nachylenie wzgórza widzenia.

Wiarygodność badania pola widzenia można ocenić na podstawie statystycznego testu wiarygodności badania, opartego na rejestracji błędów fałszywie pozytywnych i fałszywie negatywnych. Wbudowana kamera cyfrowa umożliwia podgląd oka w trakcie badania i przy ustawianiu pozycji pacjenta, oraz dzięki autodetekcji położenia źrenicy, ciągłą, automatyczną kontrolę fiksacji. Automatycznie sterowany podbródek pozwala na precyzyjne i łatwe ustawienie prawidłowej pozycji pacjenta.