Zmęczenie oczu – Okulista Wroclaw

Aleksandra Sonecka 19/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Zmęczenie oczu – Okulista Wroclaw

Ze względu na styl życia w dzisiejszym świecie, coraz więcej osób skarży się na zmęczenie oczu. Chociaż istnieje wiele przyczyn tego stanu, do głównych z nich możemy zaliczyć używanie komputera i wysiłek przy patrzeniu do bliży.

Wielu z nas pamięta z okresu dzieciństwa, że gdy siedziało się zbyt blisko ekranu telewizora przez długi czas, pojawiał się ból głowy, często zmęczenie i pieczenie oczu. Dziś telewizor jest wypierany przez komputer, którego używamy na co dzień.

Niemal każdego dotyka zatem uczucie zmęczenia oczu: czy dotyczy to przeciętnego użytkownika Internetu, przeglądającego strony internetowe w domu, studenta wykorzystującego komputer w celu prowadzenia badań naukowych i wykonywania prac domowych, czy pracownika biurowego, który korzysta w komputera do codziennego wykonywania zleceń.

Mimo, że nowoczesne ekrany są wyposażone w powłoki ograniczające szkodliwy wpływ promieniowania na nasz wzrok, po wielu godzinach skupienia na drobnych elementach, nasze oczy są zmęczone.

Stan dyskomfortu związany z długim korzystaniem z komputera bez przerwy, znany jest jako syndrom komputerowego widzenia (CVS). Intensywne skupianie oczu na jednej rzeczy przez dłuższy okres czasu prowadzi do wielu typowych objawów zmęczenia oczu. Najczęstsze objawy obejmują: suchość oczu, zaburzenia widzenia, bóle szyi, ramion i pleców, bóle głowy, a nawet zwiększoną wrażliwość na światło.

Jednak zmęczenie oczu może nie być wyłącznie wywołane wpatrywaniem się w ekran komputera przez długi czas. Innymi przyczynami tego stanu są między innymi: narażanie oczu na działanie intensywnego jasnego światła, oślepiające odblaski, czytanie lub precyzyjna praca przy słabym oświetleniu.

Podczas gdy większość z tych objawów nie jest niebezpieczna dla zdrowia, jeżeli doświadczasz długotrwałego dyskomfortu, pojawia się podwójne widzenie, a nawet zmiany w polu widzenia, w Twoim interesie jest skontaktowanie się z lekarzem okulistą.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.