Zdrowie oczu: Czy dbasz o swoje oczy?

Aleksandra Sonecka 14/11/2013 0
Zdrowie oczu: Czy dbasz o swoje oczy?

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Jakie jest zdrowie Twoich oczu? Czy dbasz o swoje oczy? Zapobieganie jest zawsze najlepszym lekarstwem.

Icaps Lutein and Omega-3 Eye Vitamin and Mineral Supplement, 30 softgelsCzy wiesz, że zwyrodnienie plamki żółtej jestgłówną przyczyną ślepoty u Amerykanów w wieku 55 lat i starszych? Jeżeli masz mniej niż 55 nie sądze, że martwisz się o profilaktykę. Powinieneś jednak poświęcić chwilę by pomyśleć o zdrowiu oczu.

Nikt inny nie będzie bardziej dbać o Ciebie i twoje oczy niż Ty sam. Podejmij niezbędne kroki w celu ochrony swoich oczu przy pomocy środków zapobiegawczych.

Zwyrodnienie plamki wpływa negatywnie na mały obszar środkowej części siatkówki. Może także spowodować utratę wzroku. Jeżeli starasz się używać środków zapobiegawczych aby dbać o zdrowie swoich oczu, powinieneś być świadomy tego jakie są czynniki ryzyka?

Po pierwsze możesz zauważyć, że Twoje oczy będą doświadczać częściowego zamazywania miejsc  w centrum pola widzenia. W twojej plamce znajdują się komórki, które mogą zostać uszkodzone, co prowadzi do zaniku widzenia. Czym jednak jest plamka? Jest to część siatkówki, w której zachodzi proces widzenia centralnego.

Jeżeli żyjesz stosując się do zdrowego trybu życia, masz znacznie większe szanse na utrzymanie zdrowia oczu.

Zdrowy styl życia obejmuje nie tylko codzienne ćwiczenia, ale także zdrową dietę. W celu utrzymania zdrowia oczu ważne jest abyś jadł pokarmy bogate w omega 3 – kwasy tłuszczowe.

Quit Tea Natural Stop Smoking AidJedzenie brokułw, szpinaku i innych warzyw, a także czerwonych i pomarańczowych owoców jest dobrym rozwiązaniem dla zachowania zdrowia oczu. Unikanie dymu tytoniowego i silnego promieniowania UV pomoże utrzymać Twoje oczy w zdrowej kondycji.

Nie zapomnij, że nawet jeżeli nie potrzebujesz okularów aby poprawić swój wzrok, powinieneś odwiedzać profesjonalnego okulistę co kilka lat.

Zapobieganie jest zawsze najlepszym lekarstwem. Jeżeli będziesz odwiedzał okulistę co rok, będziesz w stanie dowiedzieć się czy dotyczy Cię zwyrodnienie plamki żółtej w najwcześniejszych etapach jego kształtowania się, dzięki czemu będziesz mógł natychmiastowo podjać  leczenie.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.