Wskazówki dotyczące zakupu okularów dziecięcych

Aleksandra Sonecka 11/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Wskazówki dotyczące zakupu okularów dziecięcych

Zakup okularów dla dzieci może być sporym wyzwaniem, zarówno dla rodzica, jak i dla samego małego pacjenta.

Zabranie dziecka do okulisty to tylko połowa sukcesu. Czeka nas jeszcze dobór opraw i soczewek okularowych.

FLEXON Eyeglasses KIDS GALAXY 690 Pink 46MM

Dzieci często niechętnie odnoszą się do okularów. Potrzeba noszenia korekcji w znaczny sposób zmienia przecież ich życie.

Przekonanie dziecka, że dostępne okulary są atrakcyjne, modne, komfortowe i nie będą im dokuczały na co dzień, może być trudne.

Wybór szkieł jest bardzo duży. Soczewki różnią się od siebie materiałem, właściwościami optycznymi, wagą, wytrzymałością, w końcu ceną.

Najbardziej popularnymi soczewkami, które są umieszczane w okularach dziecięcych są te z poliwęglanu, z racji dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Soczewki te nie rozbijają się, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla dzieci. Materiał ten jest lekki i będzie dla dziecka znacznie łatwiejszy do noszenia, bez poczucia tego, że jest niewygodny.
Mimo tego, że szkła w okularach Twojego dziecka będą trwałe, warto wydać więcej pieniędzy i zakupić okulary z powłoką odporną na zarysowania oraz antyrefleksyjną, zwiększającą kontrast i komfort widzenia podczas nauki, bądź zabawy przed komputerem.

Gucci Kids Kids 5002/C Crystal / Pink Frame Plastic Eyeglasses, 46mm

Dla twojego dziecka ważna jest również moda i zdanie rówieśników. Podczas gdy rodzic martwi się przede wszystkim o szkła korekcyjne i użyteczność okularów, dziecko zwraca uwagę jedynie na ich wygląd.

Producenci produkują przeróżne ramki okularowe. Chociaż optycy mają w swojej ofercie wiele drogich opraw, reklamowanych w telewizji i Internecie przez gwiazdy, trzeba liczyć się z tym, że będą one drogie.Należy dojść zatem z dzieckiem do pewnego kompromisu, aby upewnić się, że okulary są wygodne, przystępne cenowo i modne.
Kiedy okulary zostaną wybrane należy je profesjonalnie dopasować i sprawdzić czy leżą w odpowiednim miejscu. Jeżeli Twoje dziecko zauważy, że jego okulary są niewygodne może nie chcieć ich nosić.

Nie mając wymówki aby ich nie nosić, dziecko w końcu przyzwyczai się do okularów. Musisz upewnić dziecko, że okulary nie będą mu dokuczały i poprawią jego wzroki.

 

Ray Ban Junior Kids 9050s Violet On Pink Frame/Pink Gradient Mirror Lens Metal/Plastic SunglassesWytłumaczmy dziecku, że w okularach jego oczy będą się mniej męczyć. Czytanie książki, oglądanie telewizji,  czy sufrowanie w Internecie stanie się prostsze i przyjemniejsze.

Zależy nam, jako rodzicom, by dziecko przyzwyczaiło się do swoich okularów i polubiło je, zamiast traktować jako przeszkodę w codziennym życiu.

Nasze pociechy muszą się również nauczyć dbać o swoje okulary gdy ich nie noszą, mając świadomość, że były one sporym wydatkiem dla rodziców.

[amazonjs asin=”B003KGOE6W” locale=”UK” title=”Ray Ban Junior Kids 9050s Violet On Pink Frame/Pink Gradient Mirror Lens Metal/Plastic Sunglasses”]

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.