Wpływ ciemnej czekolady na wzrok

Aleksandra Sonecka 16/01/2014 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Wpływ ciemnej czekolady na wzrok

Regularnie przeprowadzane badania stanu wzroku są niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku osób z wadami wzroku czy chorobami oczu. Przeprowadzane profilaktycznie badania pozwalają na szybką reakcję w przypadku zaobserwowania pierwszych niepokojących objawów.

Wpływ ciemnej czekolady na wzrokJednak dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie, wzbogaconej o produkty pełne cennych dla zdrowia składników, można wpłynąć na własny wzrok. Produktem niedocenianym w tym zakresie jest ciemna czekolada, wykonana z kakao, które powinno znaleźć się w niej w możliwie jak największej zawartości.

Ciemna czekolada wpływa bardzo korzystnie na stan naczyń krwionośnych zwiększając w nich przepływ krwi. Takie działanie w przypadku mózgu zwiększa możliwości reagowania, ale także usuwa zmęczenie.

Z kolei drobne naczynia krwionośne w siatkówce poprawiają zdolność widzenia i rozpoznawania przedmiotów. Naukowcy zbadali stan zdrowia grupy osób, które regularnie spożywały ciemną czekoladę. Wynik był zaskakujący – oczy badanych, już po krótkim czasie od spożycia czekolady, były lepiej dotlenione, a sami badani lepiej wypadali w tradycyjnych testach, badających wzrok.

Ciemna czekolada powinna być regularnie spożywana zwłaszcza przez osoby, których oczy potrzebują dodatkowego wsparcia. Nie jest to lek, który ma skutki uboczne, wręcz przeciwnie – ciemna czekolada dzięki flawonoidom korzystnie wpływa na cały układ krwionośny człowieka, chroniąc go przed udarami.

Wpływ ciemnej czekolady na wzrok

Wpływ ciemnej czekolady na wzrok

Flawonoidy można znaleźć także w innych produktach, np. w winogronach czy herbacie, warto zatem uzupełnić dietę o te produkty, które mają niezwykle korzystny wpływ także na wzrok.

Ciemna czekolada powinna się znaleźć zwłaszcza u kierowców, którzy jedząc ją w niewielkich ilościach mogą korzystnie wpłynąć na własne oczy i dzięki temu mieć większy komfort jazdy przy dłuższych trasach i w każdych warunkach.

Co prawda smaczna czekolada z dużą zawartością kakao nie wyleczy całkowicie wady wzroku, jednak jej wpływ na poprawienie stanu narządu wzroku jest naprawdę nieoceniony.

Czekolada jest też zdecydowanie łatwiejsza w aplikowaniu niż jakiekolwiek leki, a jej smak każdego wprawi w dobry nastrój. Warto po nią sięgać, oczywiście w niewielkich ilościach, bo jednak jest kaloryczna, aby w ten sposób poprawić zdolność widzenia oraz koncentracji, a jej korzystny wpływ na widzenie może dać zaskakujące efekty już przy najbliższym badaniu okulistycznym.

Comments are closed.