Wieloogniskowe soczewki kontaktowe Proclear Toric Multifocal

Aleksandra Sonecka 12/09/2015 0
Wieloogniskowe soczewki kontaktowe Proclear Toric Multifocal

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Wieloogniskowe szkła kontaktowe Proclear Toric

Jeśli Twoje oko obarczone jest zarówno astygmatyzmem, jak i starczowzrocznością i odczuwasz dyskomfort podczas noszenia soczewek kontaktowych z powodu suchości oka, wieloogniskowe soczewki kontaktowe Proclear Toric mogą być dla Ciebie doskonałym produktem.

Wieloogniskowe soczewki kontaktowe Proclear Toric to rodzaj soczewek, które widocznie poprawiają komfort widzenia, sprawiając, że czytanie niewielkich liter i widzenie niewielkich obiektów staje się łatwiejsze. 

Soczewki te są bardzo proste w użytkowaniu. Zasadniczo, odpowiednio dobrane soczewki kontaktowe umożliwiają promieniom świetlnym skupianie na siatkówce, znajdującej się w tylnej części oka, niezależnie od tego, czy obserwujemy obiekt blisko, czy daleko w stosunku do nas.

W rezultacie obraz staje się wyraźny. Aby możliwe było ostre widzenie na różne odległości, wykorzystano dwa systemy – technologię zrównoważonej progresji i technologię PC – uzupełniające się na wzajem. Technologia PC wykorzystuje materiał, który zawiera cząsteczki fosforylocholiny (PC), które w naturalnie występują w błonach komórek ludzkich.

Cząsteczki te mają zdolność do przyciągania i otaczania się wodą, dzięki czemu szkła są w stanie zatrzymać odpowiednie uwodnienie i są wygodne. Symetryczna progresywna technologia polega natomiast na połączeniu konstrukcji sferycznej i asferycznej. W efekcie soczewka posiada unikalne strefy o różnych rozmiarach. Połączenie tych dwóch konstrukcji maksymalizuje ostrość widzenia obuocznego we wszystkich odległościach – w bliży, w dali i w odległościach pośrednich.

Soczewki Proclear multifocal toric są jedynymi soczewkami multifokalno-torycznymi, odnośnie których FDA (Food and Drug Administration – amerykańska agencja ds. żywności i leków) zatwierdziła następujące stwierdzenie: „mogą zapewnić większy komfort osobom używającym soczewki kontaktowe, u których występuje łagodny dyskomfort oraz inne symptomy mające związek z suchością oka podczas noszenia soczewek”.

Agencja Żywności i Leków (FDA) stwierdziła, że ​​soczewki kontaktowe, które wywołują objawy dyskomfortu w trakcie ich noszenia oraz suchość oczu powinny być zastąpione przez te, które zapewniają większy komfort użytkowania. Proclear Toric idealnie się do tego nadają.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.