Ważne porady na temat zdrowia oczy, które każdy powinien znać

Aleksandra Sonecka 06/03/2014 0

Article: Important Eye Health Tips Everyone Should Know

  1. Ostatnie badania wykazały, że przyjmowanie odpowiedniej ilości witaminy E i inny dodatek nazywany luteiną może przyczynić się do opóźnienia rozwoju zaćmy u starszych osób. Luteina i witamina E występują w wielu typowych źródłach pokarmu.
  2. Prawie każdy wie, że witamina A i beta-karoten znajdują się w marchwi, która jest zdrowa dla wzroku . Ale czy wiesz, że Twoje oczy są tak samo zależne od witaminy C? Jedzenie żywności, która jest bogata w witaminę C, takiej jak pomarańcze i inne owoce pomaga w utrzymania zdrowia oczu i całego system immunologicznego.
  3. Czyść swoje kontakty! Jeśli nosisz kontakty, powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami producenta na temat tego jak o nie dbać. Oczyszczaj je przed i po założeniu ich na swoje oczy. Jeżeli po założeniu kontaktów czujesz dyskomfort w oczach wyciągnij je i jeszcze raz przeczyść.
  4. Wyjść na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne dla małych dzieci. Niedawno przeprowadzone badanie wskazało, że ludzie, którzy spędzali dużo czasu na zewnątrz, kiedy dorastali byli mniej narażeni na noszenie szkieł korekcyjnych w późniejszym życiu niż ich dzieci, które spędzają czas w domu grając na komputerze.
  5. Noś okulary przeciwsłoneczne. Promienie słońca są niebezpieczne. Dają one nie zbędną ilość witaminy D, a jednak mogą też uszkodzić oczy i skórę. Oświetlają one świat w sposób naturalny, który pomaga rozwojowi oczu. Szkodliwe dla oczu mogą być również promienie ultrafioletowe.
  6. Często odwiedzaj swojego okulistę. Aby Twoje oczy były w dobrej kondycji powinieneś odwiedzić okulistę przynajmniej raz w roku. Jeżeli nosisz już okulary lub szkła kontaktowe powinieneś sprawdzać czy twoja recepta na nie uległa zmianie. Osób z zaćmą i jaskrą może rozważyć jeszcze częstsze wizyty.
  7. Jeśli coś wydaje cię się nie tak, idź do lekarza  Jeśli w swoim wzroku zauważysz udaj się do lekarza na badanie wzroku. Twój wzrok jest zbyt cenny by poczekać i zobaczyć co będzie się działo.
  8. Osoby chore na cukrzycę muszą starannie sprawdzać swój wzrok. Cukrzyca może być główną przyczyną problemów z oczami, jeśli nie jest trzymana w ryzach.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.