Stawienie się na badaniu wzroku.

Aleksandra Sonecka 09/10/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Badanie wzroku może być przerażającą perspektywą dla osób niezaznajomionych z jego procesem i dla osób, które już go przeszły, nie zależnie od tego czy muszą nosić szkła korekcyjne czy też nie.

Dla wielu osób trudne może być zrozumienie potrzeby częstych badań oczu.

Wstępne i kolejne badania oczu są niezbędne do monitorowania wzroku i jego funkcjonowania, zapewniając im zdrowie na długie lata.
Amerykańskie Stowarzyszenie Okulistów zaleca aby większość ludzi badała swój wzrok co rok – trzy lata, w zależności od wieku i innych czynników ryzyka związanych ze środowiskiem.

Systematyczne przyjmowanie leków, nadmierna ekspozycja oczu na promieniowanie UV czy palenie tytoniu uważane są za podstawowe czynniki ryzyka. Badania oczu są ważne, nawet dla osób, nie mających problemów ze wzrokiem.

Wczesne wykrycie i leczenie problemów zdrowotnych oczu może zapobiec utracie wzroku.

Optyka jest wysoce wyspecjalizowaną dziedziną.
Z tego powodu ważne jest, aby ludzie zrozumieli, co właściwie dla nich oznacza regularne badanie wzroku i dlaczego niektóre element badania są tak ważne.
W dzisiejszych czasach, wielu okulistów korzysta z systemów komputerowych i nowoczesnych urządzeń, zapewniając swoim pacjentom najwyższej jakości usługi.
Te narzędzia diagnostyczne mogą pomóc w analizie danych zgromadzonych przez okulistę przeprowadzającego badanie wzroku.

Dzięki nowoczesnym technologiom badanie widzenia peryferyjnego jest niezwykle łatwym zabiegiem.
Widzenie peryferyjne jest częścią wizji, która rozciąga się poza bezpośrednim polem widzenia.
Utrata widzenia peryferyjnego nazywana jest widzeniem tunelu i może upośledzać wzrok w taki sposób, że utracisz zdolność prowadzenia pojazdu.

Wyspecjalizowani okuliści, dzięki nowoczesnym systemom, mogą oferować szybsze i bardziej kompletne badanie wzroku.
Podczas rutynowego badania oczu pacjent może oczekiwać, że okulista zbada jego wzrok pod względem: wad refrakcji oka, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz starczowzroczność.

Ma to na celu określenie, czy konieczne będzie noszenie przez pacjenta szkieł korekcyjnych, a jeśli tak, to jaki ich rodzaj będzie najlepszy.
Innym istotnym badaniem będzie możliwość postrzegania kolorów.
Istnieje wiele prostych badań oceniających zdolność pacjentów do rozpoznania pełnej gamy kolorów i określenia czy są w stanie odróżnić jeden kolor od innego.

Inne problem wzroku zawierają zez oraz niedowidzenie, które znane jest również jako leniwe oczy. Jest to wizualne zaburzenie, w którym mózg ignoruje sygnał z oka. Istnieją także inne choroby oczu, takie jak: zespół suchego oka, zwyrodnienie plamki żółtej, zaćma, jaskra, keratyny i zwyrodnienia siatkówki.

Choroby te mogą powodować wszelkiego rodzaju problemu od lekkiego dyskomfortu do całkowitej ślepoty.
Dzięki wczesnemu wykrywaniu zagrożeń związanych z tego typu chorobami oczu oraz właściwemu leczeniu można znacznie zmniejszyć ich skutki. Pełna lista badanych punktówzależy wyłącznie od konkretnej przychodni okulistycznej w której zamierzasz zbadać swój wzrok.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.