Soczewki progresywne: Czy naprawdę ich potrzebujesz?

Aleksandra Sonecka 29/11/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Nasz wzrok zmienia się z wiekiem. W pewnym momencie większość z nas będzie potrzebowała dodatkowej korekcji oprócz tej do noszenia na co dzień.

Sami zorientujemy się kiedy nadejdzie ten czas – o ile podczas patrzenia w dal nic się nie zmieni, przy patrzeniu na odległości bliskie zaczną pojawiać się problemy.

Wówczas konieczna będzie korekcja do bliży: soczewkami jednoogniskowymi (zwykłe okulary do czytania), dwuogniskowymi lub progresywnymi.


Dlaczego warto wybrać soczewki progresywne?

LianSan Progressive Multifocal Reading Glasses Vision Resin Lenses Upscale Quality Satin Anti-Fatigue Adjustment 100 °Istnieje wiele dobrych powodów, dla których warto rozważyć zakup soczewek progresywnych do korekcji presbiopii – fizjologicznego stanu, w którym soczewka oka traci zdolność do akomodacji, czyli dostosowania kształtu do odległości na jaką patrzymy. Soczewki progresywne pozwalają nam na wyraźne postrzeganie przedmiotów dalekich, bliskich oraz w odległości pośredniej od oka. Ponadto konstrukcja soczewek progresywnych nie zdradza upływającego czasu, jak ma to miejsce w przypadku soczewek dwuogniskowych. Wyraźnie zarysowana wtopka lub linia dzieląca soczewkę na pół nie pozostawiają złudzeń, że już potrzebujemy dodatkowej korekcji.

Zalety soczewek progresywnych:

  • Soczewki progresywne są wygodne w noszeniu. Nowoczesne soczewki posiadają lepszą optykę, stabilizację obrazu i ruchu, szerokie pole widzenia zarówno do dali, jak i do bliży oraz zredukowane nieregularności powierzchni, co czyni je idealnymi do aktywnego użytkowania.
  • Są wykonane z lepszych materiałów. Są znacznie lżejsze, cieńsze i bardziej komfortowe w porównaniu do zwykłych szkieł dwuogniskowych i trójogniskowych. Niektóre są nawet wykonane z odpornego na uderzenia poliwęglanu, mogą więc być wykorzystywane jako szkła ochronne.
  • Dzięki usłudze personalizacji mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Aby zminimalizować odblaski podczas jazdy w nocy lub pracy przy komputerze, warto wybrać soczewki z powłokami antyrefleksyjnymi (AR). Soczewki progresywne są również dostępne w wersji fotochromowej, by komfort ich noszenia był jeszcze większy.

 

Dzięki szerokiej gamie dostępnych soczewek wieloogniskowych, mamy możliwość optymalnego dopasowania korekcji i konstrukcji. Można się jednak zagubić w gąszczu ofert firm produkujących soczewki okularowe. Warto więc skonsultować się z profesjonalnym optykiem, który zaproponuje najlepsze możliwe rozwiązanie. Pamiętajmy, że im więcej informacji o naszym stylu życia udzielimy optykowi, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie on w stanie dobrać dla nas optymalne szkła korekcyjne. 

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.