Korekcyjne soczewki kontaktowe

Aleksandra Sonecka 21/01/2014 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Korekcyjne soczewki kontaktowe

Korekcyjne soczewki kontaktowe poprawiają ostrość wzroku (korygują daleko- i krótkowzroczność oraz astygmatyzm) będąc alternatywą dla noszenia okularów. Ponieważ znajdują się one bezpośrednio na rogówce, zapobiegają wielu problemom, które związane są z noszeniem okularów, takim jak: parowanie szkieł, zsuwanie się, odciski i ślady na nosie, czy efekt pomniejszenia, bądź powiększenia obrazu i oczu.

Wiele osób nosi soczewki kontaktowe, ponieważ czuje się bardziej atrakcyjnie bez okularów. Jest kilka powodów, dla których coraz więcej osób wybiera soczewki kontaktowe, a nawet decyduje się na laserową korekcję wzroku, która jest coraz bardziej zaawansowana technologicznie i zachęcająca cenowo.

Każdy, kto myśli o zakupie pary soczewek kontaktowych, powinien najpierw zbadać swój wzrok, aby specjalista dobrał odpowiednią korekcję do wady refrakcji i wykluczył występowanie przeciwwskazań do noszenia soczewek. Następnym krokiem jest nauka aplikacji i zdejmowania soczewek.

Początkowo może to być trudne zadanie, ponieważ nikt z natury nie jest przyzwyczajony do noszenia ciała obcego na delikatnej gałce ocznej. W rzeczywistości, wiele zależy od naszego nastawienia i woli. Gdy po raz pierwszy próbujemy założyć soczewki kontaktowe, zazwyczaj mamy tendencję do nadmiernego mrugania, co jest mimowolnym odruchem obronnym.

Pod koniec wizyty w gabinecie okulistycznym lub optometrycznym zostaniesz poinstruowany jak pielęgnować soczewki i prawidłowo ich używać. Okres adaptacji do szkieł kontaktowych może potrwać kilka dni, więc uzbrój się z cierpliwość.

Jeśli nie przystosujesz się do wybranych wcześniej kontaktów, może warto wypróbować inne – na rynku istnieje wiele firm i rodzajów soczewek, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Aby wybór soczewek kontaktowych sprostał Twoim oczekiwaniom, którymi są najczęściej ostre widzenie oraz uczucie komfortu, skonsultuj się z zaufanym specjalistą, zajmującym się ich doborem i przestrzegaj jego zaleceń. Niektórzy ludzie po badaniu wracają do noszenia okularów, inni nadal noszą soczewki kontaktowe, jeszcze inny decydują się na laserową chirurgię oka. W dzisiejszych czasach, przy tak wielu alternatywach i technologiach, korekcja wady refrakcji nie stanowi już większego problemu.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.