Gazoprzepuszczalne soczewki kontaktowe

Aleksandra Sonecka 13/01/2014 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Gazoprzepuszczalne soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe znane również jako gazoprzepuszczalne soczewki kontaktowe są łatwiejsze do czyszczenia aniżeli inne rodzaje soczewek. Soczewki te są wykonane z kombinacji fluoru i silikonu, co oznacza, że białko nie będzie na nich osiadało tak jak to jest w przypadku innych soczewek kontaktowych. Jeżeli w przeszłości miałeś problem z białkiem na soczewkach, GP pozwoli ci wyeliminować ten problem.

Pamiętaj jednak, że musisz utrzymywać swoje soczewki GP w czystości aby zachować komfort ich noszenia. Soczewki te są dużo prostsze w czyszczeniu i można je używać dużo dłużej. Dla wielu użytkowników soczewek kontaktowych, soczewki gazo przepuszczalne są najlepszym rozwiązaniem.

Soczewki kontaktowe przepuszczające gaz

Contact lens case (Photo credit: ☺ Lee J Haywood)

Jeśli nosisz soczewki GP lub chcesz je nosić musisz zadbać o to aby mieć przy sobie krople nawilżające w przypadku gdy twoje oczy zaczną wysychać. Za każdym razem kiedy twoje oczy zaczną być suche możesz użyć kropli do oczu w celu ich nawilżenia.

Gazoprzepuszczalne soczewki kontaktowe

Po całodniowym noszeniu soczewek powinieneś pamiętać o ich wyczyszczeniu, opłukaniu oraz osuszeniu. Musisz wiedzieć jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest używanie specjalnego roztworu do moczenia soczewek, który ich nie uszkadza. W zależności od rodzaju soczewek kontaktowych powinieneś wybrać najodpowiedniejszy sposobów ich czyszczenia. Źle wybrany rozczyn który będziesz używał może spowodować pieczenie oczu lub poczucie dyskomfortu. GP soczewki kontaktowe są zalecane dla osób starszych mających w przeszłości problemy ze wzrokiem. Soczewki te są idealne do codziennego stosowania.

Jeżeli szukasz soczewek które cię nie zawiodą, GP są stworzone właśnie dla ciebie. Soczewki GP możesz zakupić w trybie online i są zazwyczaj dostępne w podobnej cenie co miękkie soczewki. Oczywiście ą one trwalsze i wytrzymalsze. Jeżeli dobrze o nie zadbasz będą ci służyły bardzo długi czas. Kiedy wypróbujesz gazo przepuszczalne soczewki kontaktowe i zobaczysz ich efekty już nigdy więcej nie będziesz chciał nosić miękkich soczewek.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.