Czynniki ryzyka zachorowania na AMD

Aleksandra Sonecka 20/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Czynniki ryzyka zachorowania na AMD

Mokra odmiana zwyrodnienia plamki jest jedną z najbardziej uciążliwych chorób, które dotykają ludzi w starszym wieku. Jest ona przyczyną wielu przypadków pogarszającego się wzroku. Jest również jedną z wiodących przyczyn ślepoty.

Istnieje kilka powodów dlaczego u ludzi rozwija się mokry rodzaj AMD. Przyczyny to: nadmierne narażenie oczy na niebieskie światło, genetyka, otyłość i inne życiowe aspekty. Jeśli któryś z członków Twojej rodziny cierpi na AMD, powinieneś szczególnie uważać. Dobrze zacząć od zmiany stylu życia na zdrowy.

Macular DegenerationWarto uzupełnić swoją dietę w składniki odżywcze, które sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu wzroku. Można też nosić niebieskie okulary ochronne.

Głównymi czynnikami ryzyka zachorowania na zwyrodnienie plamki są nadwaga i otyłość, jak również palenie papierosów i picie alkoholu w nadmiernej ilości.

Pierwszą rzeczą wartą zapamiętania jest to, że istnieje wiele składników odżywczych, które pomagają oczom. Produkty bogate w luteinę, jak na przykład jagody, mogą mieć pozytywny wpływ na nasz proces widzenia. Luteina jest uważana za jedną z najważniejszych substancji w profilaktyce i leczeniu AMD.

Jeśli cierpisz już na zwyrodnienie plamki, zmiana diety ani stylu życia nie będą w stanie cofnąć choroby. Dlatego też istnieją inne sposoby leczenia. Zapytaj specjalistę o terapię anty VEGF i dowiedz się więcej o metodach leczenia AMD.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.