Pytania które należy zadać swojemu okuliście chirurgowi

Aleksandra Sonecka 13/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Pytania które należy zadać swojemu okuliście chirurgowi

Oto kilka pytań, które warto zadać lekarzowi, którego wybraliśmy do przeprowadzenia operacji na naszych oczach. Pozwoli to nam upewnić się, że dokonaliśmy właściwego wyboru specjalisty i zredukować stres przed zabiegiem:

Pytanie 1 – Jakie są Pańskie/Pani kwalifikacje?

Jest to jedno z najważniejszych pytań, które należy zadać, aby upewnić się, że osoba, w ręce której oddajesz swój wzrok, jest godna zaufania. Interesujące Cie informacje na ten temat możesz łatwo znaleźć na stronie internetowej szpitala, w których pracuje Twój okulista. Jeżeli na stronie nie ma informacji lub chcesz wiedzieć więcej, możesz bezpośrednio zapytać lekarza.

Pytanie 2 – Jak długo wykonuje Pan/i zabiegi chirurgiczne?

Dzięki odpowiedzi na to pytanie, będziesz miał wyobrażenie o poziomie doświadczenia specjalisty, którego wybierzesz do wykonania zabiegu. Jeżeli specjalista nie posiada satysfakcjonującego Cię doświadczenia, możesz zażyczyć sobie kogoś bardziej doświadczonego, jednakże odpowiednio wykwalifikowany specjalista na pewno poradzi sobie z przeprowadzeniem zabiegu.

Pytanie 3 – Ile podobnych zabiegów wykonał/a Pan/i do tej pory?

Jest to kolejny dobre pytanie, aby ocenić doświadczenie chirurga. Im więcej podobnych zabiegów wykonał/a w przeszłości, tym lepiej. Jeśli uważasz, że wolisz kogoś bardziej doświadczonego to zawsze możesz poprosić o zmianę specjalisty. Powinieneś mieć pewność, że będziesz leczony przez osobę z wysokim poziomem umiejętności i wiedzy .

Pytanie 4 – Kto będzie dbał o wstępne procedury i opiekę pooperacyjną?

Czasami zdarza się, że o opiekę przed- i pochirurgiczną będą dbali inni okuliści lub chirurdzy, niż ci którzy przeprowadzali zabieg. Wielu pacjentów wolałoby jednak, aby podczas całej procedury zajmował się nimi tylko jeden lekarz. Warto spytać wcześniej o taką możliwość, jeśli spełnienie tego warunku zapewni nam poczucie komfortu podczas operacji.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.