Porównanie plastikowych i metalowych opraw okularowych

Aleksandra Sonecka 03/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

W dzisiejszych czasach producenci opraw okularowych oferują szeroki wybór swoich produktów, nie trudno więc zagubić się w liczbie możliwości.

Mimo, że kształty i kolory oprawek są rozmaite, wybór materiału, z którego zrobione są oprawy, ogranicza się do metalu lub plastiku.

Zarówno jedne, jak i drugie mają swoje wady i zalety, obie oferują szeroką game stylów.

 

D&g By Dolce & Gabbana Men's 5115 Matte Night Blue / Yellow Frame Stainless Steel Eyeglasses, 52mmZalety i wady metalowych ramek

Metalowe ramki są popularne od lat ze względu na ich elegancki, często dyskretny wygląd i klasyczny styl.

Metalowe materiały są lżejsze i mniej zauważalne niż plastikowe ramki.  Oprócz podstawowego złota lub srebra, ramki metalowe są dostępne w wielu różnych kolorach.

Posiadają one również większą różnorodność kształtów soczewek, które nie są zwykle osiągalne w ramkach z tworzyw sztucznych. Mogą one jednak powodować uczulenie u niektórych osób.


Plusy  minusy plastikowych ramek

Plastikowe ramki oferują styl i trwałość, a także funkcję regulacji. Ze względu na to, że niełatwo dostosowują się do twarzy możesz poczuć zwiększone ześlizgiwanie się z twarzy.

Ray Ban Rb2140 Original Wayfarer White On Flowers (Rare Prints Flowers) Frame/Grey Gradient Lens Plastic Sunglasses, 50mm

Plastikowe ramki zazwyczaj nie posiadają również regulacji noska, więc mogą okazać się mniej wygodne od ramek metalowych.


Kwestia gustu

Wybór ramek jest kwestią gustu. Zarówno metal, jak i plastikowa opcja jest stylowa, trwała i dostosuje się do Twojego stylu życia i potrzeb.

Aby znaleźć odpowiadający Ci styl i kolor ramek, musisz jednak znaleźć najpierw profesjonalnego sprzedawcę okularów.

U lokalnego optyka będziesz mógł przymierzyć wiele stylowych ramek i ze sprzedawcą o swoich potrzebach.

[amazonjs asin=”B002O8UPS8″ locale=”UK” title=”Ray Ban Rb2140 Original Wayfarer White On Flowers (Rare Prints Flowers) Frame/Grey Gradient Lens Plastic Sunglasses, 50mm”]

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.