Pomóż w poprawie ostrości wzroku

Aleksandra Sonecka 06/03/2014 0

Article: Help Your Visual Acuity Improve

Sposób na relaks oczy jest znany jako palming i pomaga zmniejszyć odczuwane zmęczenie oczu, kiedy jesteś obciążony psychicznie i napięty. Wymaga około dwudziestu minut, choć można wykonywać go dłużej, aby dać wypocząć oczom poprzez nieruszanie nimi.

Pierwszym etapem jest wytworzenie ciepła poprzez pocieranie rąk. Następnym krokiem jest umieszczenie dłoni na każdym oku, nie dotykając ich i nie wywierając na nie nacisku. Oczy nie mogą odczuwać żadnej siły lub ciśnienia, a jedynie ciepło emanujące z rąk. Możesz oprzeć się łokciami o twardą powierzchnię, kolana czy inny wygodny element.

Upewnij się, że twoje oczy są cały czas zamknięte podczas trzymania na nich swoich dłoni, stopniowo odchodź od stresu oraz napięcia, które się w Tobie wytworzyło. Zaczynaj od skóry głowy i spokojnie przechodź na resztę ciała w kierunku nóg. Zwiększy to Twój relaks. Ze zwiększeniem się relaksu zauważysz wyższy stopień zaciemnienia.  Początkowo możesz uzyskać poczucie szarości , z momentem większego zrelaksowania się zauważysz jednak ciemniejsze odcienie. Ze zwiększaniem się ciemniejszego odcienia odczuwać będziesz również relaks, który pomoże wzrokowi i ogólnemu samopoczuciu.

Po zakończeniu tego procesu, po otwarciu oczu, prawdopodobnie uświadomisz sobie zauważalne korzyści. Zauważysz żywsze kolory, kształty i krawędzie które już teraz będą ostrzejsze, dostrzeżesz również, że lepiej widzisz.  Z tego powodu, jeśli jesteś w stanie przeznaczyć kilka minut każdego dnia na wykorzystanie tej techniki, w miarę upływu czasu być może będziesz mógł na zawsze odłożyć na bok swoje okulary.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.