Pielęgnacja kolorowych soczewek kontaktowych

Aleksandra Sonecka 02/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Kolorowe soczewki kontaktowe są obecnie jednym z popularniejszych akcesoriów. Są często wybierane przez panie, które chcą zrobić niesamowite wrażenie samym spojrzeniem. Soczewki mogą być łatwo zmieniane i dopasowywane do odpowiedniego koloru tęczówki. Ich pielęgnacja również nie powinna stanowić problemu.

colorate2Po pierwsze – przygotowanie. W przypadku stosowania soczewek kontaktowych, należy zawsze przed aplikacją umyć ręce.

Usunie to brud i zarazki, które mogą prowadzić do infekcji oczu. Nie stosuj środków nawilżających lub kremowego mydła, jest to szkodliwe dla kolorowych soczewek. Przed założeniem soczewek upewnij się, że masz suche ręce.

Drugie to czystość. Powstało wiele rozwiązań mających umożliwić utrzymanie soczewek kontaktowych w czystości, jak na przykład płyny pielęgnacyjne. Używaj ich aby usunąć brud z soczewek nalewając niewielką ilość na dłoń i delikatnie przecierając szkło za pomocą palca wskazującego.

Odwróć soczewkę i dodaj więcej płynu, jeżeli jest to konieczne, i powtórz proces.

Trzecie to dezynfekcja. Soczewki kontaktowe powinny być przechowywane w czystym etui wypełnionym roztworem dezynfekcyjnym.
Niech pozostaną w roztworze na czas trwania dezynfekcji. Najczęściej zalecane jest ich moczenie przez okres 6 godzin lub dłużej, zgodnie z zaleceniami producentów.

Acuvue 2 Colours Opaque Hazel Green Contact Lenses (6 lenses/box - 1 box)

Najwygodniej więc przechowywać je przez noc w pojemniku wypełnionym płynem. Zawsze pamiętaj, by soczewki nie pozostawały na oczach w trakcie snu.

Przed założeniem soczewek na dłuższy okres czasu, zaleca się uprzednie przyzwyczajenie do nich. Nasze oczy są wrażliwe i mogą różnie zareagować na tego typu „ozdobę”.

Nie każdy może nosić kolorowe soczewki kontaktowe. Dlatego też warto skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą, który udzieli profesjonalnej porady w tej kwestii.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.