Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

Aleksandra Sonecka 14/09/2015 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

Mimo, iż moda na okulary trwa, nie każdy przekona się do noszenia oprawek na nosie. Optymalnym rozwiązaniem dla osób ceniących komfort i chcących w pełni skorygować swoją wadę wzroku bez zawężania pola widzenia są soczewki kontaktowe.

Nie ma nic lepszego niż weekend na plaży, polu golfowym, czy w górach. Dlaczego masz jednak przejmować się, że zgubisz lub zniszczysz okulary, ciągle pamiętając, że masz je na nosie i musisz uważać? Soczewki kontaktowe zapewnią ci większe obwodowe pole widzenia, zmienią sposób patrzenia,a  co ważniejsze, zwiększą komfort.

Szkła kontaktowe pozwalają użytkownikowi korygować wzrok w sposób, który zbliżony jest do naturalnego. Podczas gdy okulary mogą przeszkadzać, uwierać, parować lub po prostu nie pasować do urody, soczewki pozostają niezauważalne. Oczywiście trzeba je odpowiednio pielęgnować i czyścić, ale jest to bez wątpienia mniejszy wysiłek, niż dbanie o okulary, które trzeba regularnie konserwować, dokręcać śrubki, by szkła pozostały na swoim miejscu, czyścić i uważać, by nie uległy zniszczeniu.

Soczewki są bez wątpienia bardziej komfortowe dla nosa i uszu. W odróżnieniu od okularów nie pozostawią nieestetycznych śladów po całodniowym noszeniu i nie zmienią diametralnie wyglądu użytkownika, który często wcale tej zmiany nie oczekuje.

Soczewki kontaktowe pozwalają na noszenie ulubionych okularów przeciwsłonecznych. O wiele łatwiej jest znaleźć okulary przeciwsłoneczne o zerowej mocy szkieł, niż te o mocach opisanych na recepcie. Kolejnym problemem jest znalezienie atrakcyjnych cenowo korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych. Trzeba wówczas wybierać pomiędzy modnym wyglądem, a wyraźnym widzeniem. To nie powinno mieć miejsca w dzisiejszych czasach! Używanie soczewek kontaktowych pozwoli Ci zaoszczędzić i nie będziesz zmuszony płacić dwa razy za okulary zwykłe i te mające chronić Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym.

Podczas gdy złamanych okularów często nie da się tak szybko wymienić lub naprawić, soczewki kontaktowe możesz kupić od ręki, o ile Twoja wada wzroku nie jest bardzo skomplikowana. Dodatkowo, dla większości ludzi zapasowa para okularów jest luksusem, zapasowa para soczewek kontaktowych natomiast – oczywistością.

Każdy, kto lubi sport i aktywne spędzanie czasu, zgodzi się z tym, że trudno jest skupić się na grze w siatkówkę, czy wspinaczce, obawiając się uszkodzenia okularów. Soczewki kontaktowe pozwalają użytkownikowi na dużo większą swobodę  i bezpieczeństwo podczas aktywności fizycznej. Wyjątkiem jest, rzecz jasna, pływanie – nie wolno używać wówczas soczewek kontaktowych, ponieważ w wodzie znajduje się wiele bakterii i zanieczyszczeń, które mogłyby doprowadzić do stanów zapalnych oka.

Podsumowując…

Soczewki kontaktowe dla lepszego wzroku i komfortu widzenia

  • Lepszego widzenia peryferyjnego
  • Brak odblasków
  • Brak opraw okularowych i odcisków na nosie
  • Lepsze wyniki w sporcie z jednoczesnym zachowaniem pełnej ostrości widzenia
  • Brak problemów z dopasowaniem stroju do koloru i stylu oprawy
  • Brak zaparowań

Soczewki kontaktowe jak widać mają wiele zalet, jednak aby dobrze spełniały swoją funkcję i były zdrowe dla naszych oczu należy pamiętać o tym, że muszą być dopasowane przez specjalistę, który oceni prawidłowość dopasowania soczewki do oka. Niezwykle istotna jest również ich prawidłowa pielęgnacja i przechowywanie.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.