Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

Aleksandra Sonecka 14/09/2015 0
Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

Mimo, iż moda na okulary trwa, nie każdy przekona się do noszenia oprawek na nosie. Optymalnym rozwiązaniem dla osób ceniących komfort i chcących w pełni skorygować swoją wadę wzroku bez zawężania pola widzenia są soczewki kontaktowe.

Nie ma nic lepszego niż weekend na plaży, polu golfowym, czy w górach. Dlaczego masz jednak przejmować się, że zgubisz lub zniszczysz okulary, ciągle pamiętając, że masz je na nosie i musisz uważać? Soczewki kontaktowe zapewnią ci większe obwodowe pole widzenia, zmienią sposób patrzenia,a  co ważniejsze, zwiększą komfort.

Szkła kontaktowe pozwalają użytkownikowi korygować wzrok w sposób, który zbliżony jest do naturalnego. Podczas gdy okulary mogą przeszkadzać, uwierać, parować lub po prostu nie pasować do urody, soczewki pozostają niezauważalne. Oczywiście trzeba je odpowiednio pielęgnować i czyścić, ale jest to bez wątpienia mniejszy wysiłek, niż dbanie o okulary, które trzeba regularnie konserwować, dokręcać śrubki, by szkła pozostały na swoim miejscu, czyścić i uważać, by nie uległy zniszczeniu.

Soczewki są bez wątpienia bardziej komfortowe dla nosa i uszu. W odróżnieniu od okularów nie pozostawią nieestetycznych śladów po całodniowym noszeniu i nie zmienią diametralnie wyglądu użytkownika, który często wcale tej zmiany nie oczekuje.

Soczewki kontaktowe pozwalają na noszenie ulubionych okularów przeciwsłonecznych. O wiele łatwiej jest znaleźć okulary przeciwsłoneczne o zerowej mocy szkieł, niż te o mocach opisanych na recepcie. Kolejnym problemem jest znalezienie atrakcyjnych cenowo korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych. Trzeba wówczas wybierać pomiędzy modnym wyglądem, a wyraźnym widzeniem. To nie powinno mieć miejsca w dzisiejszych czasach! Używanie soczewek kontaktowych pozwoli Ci zaoszczędzić i nie będziesz zmuszony płacić dwa razy za okulary zwykłe i te mające chronić Twoje oczy przed promieniowaniem słonecznym.

Podczas gdy złamanych okularów często nie da się tak szybko wymienić lub naprawić, soczewki kontaktowe możesz kupić od ręki, o ile Twoja wada wzroku nie jest bardzo skomplikowana. Dodatkowo, dla większości ludzi zapasowa para okularów jest luksusem, zapasowa para soczewek kontaktowych natomiast – oczywistością.

Każdy, kto lubi sport i aktywne spędzanie czasu, zgodzi się z tym, że trudno jest skupić się na grze w siatkówkę, czy wspinaczce, obawiając się uszkodzenia okularów. Soczewki kontaktowe pozwalają użytkownikowi na dużo większą swobodę  i bezpieczeństwo podczas aktywności fizycznej. Wyjątkiem jest, rzecz jasna, pływanie – nie wolno używać wówczas soczewek kontaktowych, ponieważ w wodzie znajduje się wiele bakterii i zanieczyszczeń, które mogłyby doprowadzić do stanów zapalnych oka.

Podsumowując…

Soczewki kontaktowe dla lepszego wzroku i komfortu widzenia

  • Lepszego widzenia peryferyjnego
  • Brak odblasków
  • Brak opraw okularowych i odcisków na nosie
  • Lepsze wyniki w sporcie z jednoczesnym zachowaniem pełnej ostrości widzenia
  • Brak problemów z dopasowaniem stroju do koloru i stylu oprawy
  • Brak zaparowań

Soczewki kontaktowe jak widać mają wiele zalet, jednak aby dobrze spełniały swoją funkcję i były zdrowe dla naszych oczu należy pamiętać o tym, że muszą być dopasowane przez specjalistę, który oceni prawidłowość dopasowania soczewki do oka. Niezwykle istotna jest również ich prawidłowa pielęgnacja i przechowywanie.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.