Jak zapobiegać zmęczeniu oczu?

Aleksandra Sonecka 12/12/2013 0
Jak zapobiegać zmęczeniu oczu?

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Technologia to nasz wielki przyjaciel, bezsprzecznie ułatwiający nam codzienne życie. Może mieć jednak szkodliwy wpływ na zdrowie.

Na przykład telewizory i monitory komputerów, wykonane w najnowszej technologii, oddające wyraźnie i przejrzyście najmniejszy szczegół obrazu, działają na nasz wzrok hipnotyzująco.


Często nie możemy się “oderwać” od tego typu rozrywki. Skutkuje to niejednokrotnie bólem głowy, swędzeniem i zmęczeniem oczu. Jak w dzisiejszym świecie chronić oczy przed zmęczeniem i nadwyrężeniem?

Jeżeli pracowałeś przed komputerem przez wiele godzin lub oglądałeś maraton swoich ulubionych telenowel, wykonaj proste ćwiczenie by zrelaksować swoje wyczerpane mięśnie oczu. Podejdź do okna i luźno patrz w dal przez kilka minut. Następnie spójrz w górę, w dół, prawo i lewo. Te proste ćwiczenia odprężą oczy.

Zmęczeniu oczu można przeciwdziałać poprzez wyćwiczenie mocnych mięśni oka. Taki trening jest bardzo prosty i nie pochłania wiele czasu. Wystarczy mocno zamknąć oczy na kilka sekund i powoli je otwierać. Powtarzaj to ćwiczenie ok. pięciu razy.

Może temu towarzyszyć również głębokie oddychanie. Ponadto, nawilżaj swoje zamknięte oczy ciepłym okładem, co da dodatkowe efekty relaksacyjne.

Eye Massager Stress Relief. Relax and Unwind Eye Senses Stimulator

Wpatrywanie się w jasny monitor i czytanie bardzo małego tekstu jest dla Twoich oczu wyzwaniem. Zrobisz swoim oczom ogromną przysługę ściemniając kontrast ekranu komputera i zwiększając rozmiar czcionki tekstu, kiedy tekst do przeczytania na komputerze jest długi.

Nowoczesne technologie produkcji ekranów komputerowych umożliwiły wyposażenie ich w powłoki, które chronią Twój wzrok przez szkodliwymi odblaskami i promieniowaniem. Jeśli jednak posiadasz monitor starszej generacji, zaopatrz się w soczewki z antyrefleksem, który wyostrzy kontrast i wyeliminuje odblaski .

Wypozycjonowanie ekranu komputera pod kątem 90 stopni może również zminimalizować szkodliwe odblaski.

Zmęczenie oczu jest częścią naszego codziennego życia, ponieważ fizjologicznie oczy są przystosowane do patrzenia w dal.  Zmiana naszego trybu życia i pracy wymusiła stan nienaturalny dla oczu. Przeciwdziałajmy więc napięciu i zmęczeniu oczu, by odczuwać większy komfort widzenia.

[amazonjs asin=”B003R0VQOO” locale=”UK” title=”Eye Massager Stress Relief. Relax and Unwind Eye Senses Stimulator”]

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.