Zabieg usunięcia zaćmy Wrocław

Aleksandra Sonecka 21/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Zabieg usunięcia zaćmy Wrocław

Zaleca się, aby przeciętny człowiek, zwłaszcza w późniejszym wieku, odwiedzał okulistę przynajmniej raz w roku. To dlatego, że istnieje wiele chorób oczu, które mogą rozwijać się w dość szybkim tempie i wiele z nich wiąże się z ryzykiem utraty wzroku.

Zaćma jest powszechną chorobą, zwłaszcza u osób starszych, a zabieg chirurgiczny w celu jej usunięcia zyskuje na popularności. Jednak za każdym razem, kiedy masz do czynienia z operacją , która obejmuje jeden z najbardziej delikatnych narządów, ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, jakie ryzyko podejmujemy.

Zrozumienie chirurgii

LASIK & CataractJeżeli okulista stwierdził, że powinieneś poddać się operacji zaćmy, oznacza to, że rodzaj zaćmy który posiadasz spowodował utratę wzroku w stopniu tak poważnym, że może to utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Często zdarza się, że lekarz świadomie czeka z decyzją o operacji, aż zaćma osiągnie pewien stan „gotowości”.

Przed rozpoczęciem zabiegu pielęgniarka zmierzy Ci ciśnienie krwi oraz zbada ogólny stan zdrowia, tak jak w przypadku każdej innej formy chirurgii laserowej oka.

W czasie zabiegu nic nie poczujesz, ponieważ będziesz znieczulony miejscowo. Podczas zabiegu zmętniała soczewka oka zostanie usunięta, a na jej miejsce wszczepiony będzie implant wewnątrzgałkowy. Po operacji zostaniesz umieszczony w specjalnym pomieszczeniu, gdzie odpoczniesz i dojdziesz do siebie.

Zazwyczaj trwa to około godziny. Gdy wrócisz już do domu, będziesz musiał dbać o siebie stosować się do surowych zasad, by proces rekonwalescencji przebiegł prawidłowo. Kolejna wizyta u okulisty zostanie wyznaczona prawdopodobnie kilka dni po zabiegu. Wtedy to lekarz będzie mógł ponownie ocenić stan zaćmy.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.