Laserowa korekcja wzroku typu LASIK – plusy i minusy

Aleksandra Sonecka 18/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Laserowa korekcja wzroku typu LASIK – plusy i minusy

Choć LASIK jest skuteczny w około 90 procentach, dobrze jest zapoznać się z plusami i minusami tej technologii korekcji wad wzroku. 

Plusy operacji typu LASIK:

Niewątpliwą zaletą tej technologii jest skuteczność i szybkie tempo rekonwalescencji po zabiegu. Jest on bezbolesny i trwa ok 15 minut, dając natychmiastowe rezultaty. Jest to jednorazowa procedura obciążona bardzo małym ryzykiem, o którym pacjent powinien być poinformowany przez lekarza przed zabiegiem.

Minusy operacji LASIK:

Tego typu operacja jest bardzo kosztowna. Wiele firm ubezpieczeniowych nie oferuje pokrycia jej kosztów. Oprócz tego, mogą wystąpić pewne szkodliwe skutki tego zabiegu, takie jak: suchość oczu, nadmierna lub niedostateczna korekcja wady, zamglenie wzroku, blizny na rogówce, infekcje, podwójne widzenie, wrażliwość na światło, czy czerwone plamy na rogówce. Oprócz tego, niektórzy pacjenci muszą nosić okulary, nawet po operacji oczu.

Ponadto potencjalny pacjent musi także spełniać pewne kryteria, aby móc poddać się zabiegowi. Musi mieć 20 lat lub więcej, jeżeli jest to kobieta, to nie powinna być w ciąży, żaden pacjent nie powinien mieć również problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca, czy choroby serca.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.