Noszenie okularów przeciwsłonecznych w nocy

Aleksandra Sonecka 13/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Noszenie okularów przeciwsłonecznych w nocy

Wiele osób, wzorując się na  gwiazdach show-biznesu, zaczęło nosić okulary przeciwsłoneczne również w nocy. Praktyka ta została zapoczątkowana przez artystów hip-hopowych i celebrytów, którzy traktują okulary przeciwsłoneczne jako modny dodatek podczas „wypadu” do nocnego klubu.

Dla wielu gwiazd noszenie okularów przeciwsłonecznych stało się nieodzowną częścią image’u, bez względu na porę dnia.
Istnieje kilka praktycznych powodów dlaczego gwiazdy decydują się na noszenie okularów przeciwsłonecznych również w nocy. W nocnych klubach nierzadko czyhają na nich paparazzi, którzy chcą za wszelką cenę zrobić im zdjęcie w stanie nietrzeźwości.

Noszenie okularów przeciwsłonecznych w takich sytuacjach nie tylko sprawia, że ​​gwiazdy są mniej zauważalne, zasłaniając twarze, ale również skutecznie zakrywają oczy, po których od razu można rozpoznać, czy ktoś jest pod wpływem alkoholu, czy narkotyków.

Ray Ban Sunglasses RB 3016 Clubmaster RB3016 W0365 Acetate plastic Black - Gold Grey

Ponadto wiele firm produkujących okulary przeciwsłoneczne dyskretnie sponsoruje niektórych artystów i celebrytów, a zawarte między nimi umowy zazwyczaj zawierają informację że osoba sponsorowana musi nosić okulary konkretnej marki w momencie, gdy spędza wolny czas na zabawie. Jest to więc także zabieg czysto marketingowy.

Niezależnie od naszego zdania na ten temat, istnieją sytuacje, kiedy okulary przeciwsłoneczne na pewno nie powinny być noszone w nocy. Jedną z nich jest nocna jazda samochodem. Nawet gdy światła samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka bardzo Cię oślepiają, nie używaj okularów przeciwsłonecznych w nocy.

Taka praktyka znacznie obniża ostrość widzenia, a co za tym idzie, czas reakcji kierowcy.

[amazonjs asin=”B0028CYHHA” locale=”UK” title=”Ray Ban Sunglasses RB 3016 Clubmaster RB3016 W0365 Acetate plastic Black – Gold Grey”]

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.