Laserowa operacja LASIK – Doskonały wzrok w 15 minut

Aleksandra Sonecka 03/05/2024 0
Laserowa operacja LASIK – Doskonały wzrok w 15 minut

Laserowa operacja LASIK – Doskonały wzrok w 15 minut

Okulary i soczewki kontaktowe są już przeszłością. Jeśli chcesz odzyskać 20/20 wizji w ciągu kilku dni, najlepszym sposobem będzie nowa procedura laserowa LASIK. Musimy przyznać: nigdy w naszych najśmielszych marzeniach nie myśleliśmy, że ten rodzaj leczenia jest możliwy. Dzięki tej technologii, kiepski wzrok może być naprawiony w jednej chwili.

Laserowa operacja LASIK – Doskonały wzrok w 15 minut

LASIK (Photo credit: Wikipedia)

Jeśli zrobisz badania, zobaczysz, że rogówka (część naszych oczu) jest odpowiedzialna za nasz wzrok. Po zmianie jej kształtu nasz wzrok jest naruszony. Pewne stany, które może uzyskać dana osoba to astygmatyzm, krótkowzroczność, a nawet dalekowzroczność. Laser będzie używany do zmiany kształtu rogówki po to aby ta powróciła do normalnego stanu. W tym celu, górna warstwa rogówki zostanie podniesiona.

Możesz myśleć, że jest to ciężki zabieg. Jednakże, trwa jedynie przez 15-20 minut. Zazwyczaj lekarze upewnią się czy nie czujesz bólu przy użyciu środków znieczulających. W momencie kiedy zabieg się zakończy górna warstwa zostaje przywrócona i zaczyna sama powracać do zdrowia.

Doskonały wzrok w 15 minut

Chociaż operacja trwa tylko kilka minut, proces gojenia może trwać dłużej – 3-5 dni. Gdy przejdziesz już proces gojenia, na pewno zobaczysz i doświadczysz świat z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mógł być bardziej efektywny, ponieważ będziesz mógł zobaczyć więcej.

Nie musisz martwić się o zmianę klasy oka lub wymiany okularów kiedy się zepsują. Koniec z kupowaniem soczewek kontaktowych co roku, kiedy się uszkodzą. To będzie wielkie przeżycie! Podobnie jak w przypadku innych zabiegów chirurgicznych, procedura korekcji oka LASIK może być nieco droższa.

Ale jeśli obliczysz długoterminowe opłaty i koszty dla okularów i soczewek kontaktowych, to jest to zdecydowanie warte wszystkich pieniędzy. Oczywiście, zanim faktycznie zdecydujesz się na operację, upewnij się czy dowiedziałeś się o niej wszystkiego.

Przed przystąpieniem do procedury sprawdź z lekarzem czy możesz poddać się laserowej chirurgi oka LASIK.

Comments are closed.