Kilka przydatnych porad przy zakupie soczewek kontaktowych

Aleksandra Sonecka 02/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Soczewki kontaktowe mogą poprawić wzrok tak dobrze jak okulary korekcyjne. Jedyną różnicą między nimi jest ich sposób użytkowania. Czasami, w zależności od marki, soczewki kontaktowe mogą być nieco droższe niż zwykłe okulary.

Prawdopodobnie wynika to z faktu, że są one niewidoczne i  dla wielu osób wygodniejsze w użyciu. Przy tak wielkim wyborze na rynku pada jednak pytanie, gdzie i jak można znaleźć parę  idealnych soczewek kontaktowych dla siebie?


Acuvue Oasys Contact Lenses (6 lenses/box - 1 box)Nie ma jednego najlepszego źródła soczewek kontaktowych

Jedną z pierwszych rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie soczewek kontaktowych, jest to, że istnieje wiele miejsc, w których możemy nabyć bardzo dobrej jakości soczewki kontaktowe. Istnieje wiele miejsc, w których możesz otrzymać zarówno soczewki, jak i niezbędne akcesoria do ich pielęgnacji i przechowywania.

Najczęściej są to zakłady optyczne, sieci salonów optycznych, sklepy internetowe, a nawet gabinety okulistyczne.


Zawsze warto porównać oferty

Aby znaleźć najlepszą ofertę, należy zapoznać się z cennikami różnych firm oferujących soczewki kontaktowe. Godząc się na pierwszą lepszą opcję, ryzykujemy nie tylko przepłaceniem, ale też brakiem komfortu podczas użytkowania soczewek kontaktowych.

Air Optix Aqua Contact Lenses (6 lenses/box - 1 box)

Internet jest bez wątpienia bardzo pomocny w wyszukiwaniu najtańszych ofert, jednak pamiętaj, że soczewki kontaktowe to wyrób medyczny, więc dobór idealnych parametrów dla Twojego oka wymaga konsultacji ze specjalistą.

Nie chodzi tylko o moc soczewek, ale również ich średnicę i krzywiznę, by idealnie leżały na Twojej rogówce. Tylko wtedy unikniesz dyskomfortu oraz uszkodzenia przedniego odcinka oka.

Ceny w każdej chwili mogą ulec zmianie, mogą pojawić się korzystne promocje lub rabaty, więc pamiętaj aby stale sprawdzać oferty nie tylko w Internecie, ale także u swojego ulubionego optyka.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.