Już nigdy więcej okularów: laserowa korekcja wad wzroku typu LASIK

Aleksandra Sonecka 18/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Już nigdy więcej okularów: laserowa korekcja wad wzroku typu LASIK

Każdy, kto nosi okulary lub soczewki kontaktowe zna niedogodności i koszty związane z ich należytą pielęgnacją. Coroczne badania wzroku, naprawy opraw, wymiana szkieł, nowe ramki, nowe soczewki kontaktowe, wszystko to kosztuje i zabiera dużo czasu. Jeżeli jesteś tym zmęczony,  rozważ poddanie się laserowej korekcji wady wzroku. 

Czym jest chirurgiczna operacja oczu typu LASIK? Zasadniczo polega ona na zmianie kształtu rogówki, by usunąć wadę refrakcji, za pomocą lasera. Ma to na celu redukcję lub zupełne usunięcie wady wzroku i w efekcie wyeliminowanie konieczności noszenia okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Zabieg jest bezbolesny, wykonuje się go po uprzednim znieczuleniu oka pacjenta, i trwa stosunkowo niedługo – 15 minut.

Dlaczego wybrać właśnie laserową chirurgię oka metodą LASIK? Okulary i soczewki kontaktowe mogą poprawić ostrość wzroku tylko do pewnego stopnia. Nie poprawiają one wzroku długoterminowo i trwale – widzisz efekt tylko gdy ich używasz. Zabieg laserowy koryguje wadę refrakcji na stałe i najczęściej zupełnie eliminuje konieczność noszenia okularów, czy soczewek.

 

Przed zdecydowaniem się na chirurgiczny zabieg typu LASIK, powinieneś pamiętać o ryzyku i związanymi z nim zmiennymi. Każdy człowiek jest inny i jego narząd wzroku może różnie zareagować na taką ingerencję. Istnieje możliwość, że nie poprawi wzroku do pełnej ostrości i konieczna będzie dodatkowa korekcja wady okularami, bądź soczewkami kontaktowymi. Jednak zazwyczaj laserowa korekcja wzroku jest w stanie spełnić oczekiwania pacjentów i przywrócić im idealny wzrok.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.