Jaki wpływ na Twoje dziecko ma promieniowanie UV?

Aleksandra Sonecka 09/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Ochrona dzieci przed wszystkimi zagrożeniami jest bardzo ważnym, a zarazem trudnym zadaniem. Jeżeli chodzi o ekspozycję na słońce, jest kilka sposobów ochrony dziecka i jego narządu wzroku, by prawidłowo służył mu przez całe życie.

 

Baby Banz Retro Banz Oval Baby Sunglasses, Arctic WhiteTo jasne, że promieniowanie UV jest szkodliwe, jest to coś, o czym wszyscy już wiedzą. Jednakże nie zawsze omówiony jest ich wpływ na nasze dzieci – szczególnie niemowlęta. Kiedy nasze dzieci są małe, są bardziej narażone na szkodliwy wpływ ultrafioletu w każdym etapie rozwoju.Mamy tendencję do rozważania szkodliwego dla skóry naszych dzieci promieniowania UV, często zapominając o ich oczach. Jest to ogromny błąd. Dzieci są bardziej narażone na uszkodzenia narządu wzroku wywołane promieniami UV niż dorośli, dlatego też ich oczy muszą być lepiej chronione.
Zazwyczaj nie wychodzisz na zewnątrz w słoneczny dzień bez swoich okularów przeciwsłonecznych, prawda? Pamiętając o nich, zwróć też uwagę, czy Twoje dziecko regularnie  nakłada okulary przeciwsłoneczne.
Jako że jego aparat wzrokowy rozwija się i jest bardziej wrażliwy na promieniowanie, zadbaj również, by nosiło okulary w mniej słoneczne dni. Słońce nie razi nas tylko latem, przecież biel śniegu może być niesamowicie oślepiająca.

Stephen Joseph Dolphin Sunglasses

Dlatego też okulary przeciwsłoneczne,  najlepiej z polaryzacją, obok kapeluszy i czapek z daszkiem, powinny wchodzić w skład podstawowego wyposażenia Ciebie i Twojej pociechy.

Jeśli martwisz się niechęcią dziecka do noszenia okularów, zapoznaj się z ofertą oprawek dla dzieci, która daje naprawdę wiele możliwości. Oprócz tego należy wytłumaczyć dziecku konieczność noszenia okularów przeciwsłonecznych i ogólnej ochrony przed promieniowaniem UV.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dziecka upewnij się, że soczewki są odporne na uderzenia, utwardzone i są z poliwęglanu lub innego wytrzymałego materiału – nigdy ze szkła.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.