Jaka jest cena lub koszt operacji chirurgicznej oka LASIK?

Aleksandra Sonecka 03/01/2014 0
Jaka jest cena lub koszt operacji chirurgicznej oka LASIK?

Jaka jest cena lub koszt operacji chirurgicznej oka LASIK?

Istnieje dobra wiadomość dla pacjentów okulistyki, którzy planują poddać się zabiegowi LASIK jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku. Jeśli chodzi o koszt, ceny większości operacji LASIK w 2010 roku pozostały stabilne, a w niektórych przypadkach porównując rok 2009 nawet nieznacznie spadły. Zgodnie z opublikowanym niedawno analizami rynku, średni koszt zabiegu w USA, w pierwszym kwartale 2010 roku wynosił około 2 150 dolarów na jedno oko. Oszacowanie uwzględnia wszystkie rodzaje LASIK i związanych z nimi  technologiami. Średnia cena za cały 2009 rok kształtowała się na poziomie 2 357 dolarów.

Nadal zdarzają się lekarze w całym kraju oferujący „kupno” zabiegu LASIK za jedyne kilkaset dolarów za oko. Niestety, okazyjne ceny te mają zastosowanie do garstki pacjentów z konkretnymi problemami wzroku. Nawet przy ostrej konkurencji w branży i najlepszych opcjach cenowych, bardzo niewiele zabiegów LASIK może być wykonana za mniej niż 1 000 dolarów za oko.

Chirurgiczna operacja oczu LASIK wydaje się być znacznie tańsza w Kanadzie, co skłoniło wielu Amerykanów, aby przyjechać na północ od granicy do miast takich jak Toronto i Vancouver w celu przeprowadzenia zabiegu. Decydując się na podjęcie tego, co nazywa się „wakacjami medycznymi”, pacjenci podróżują do Kanady na tydzień aby pozwiedzać, zanim pójdą na operację, a potem wracają do domu na rekonwalescencję. Praktyka ta szybko rozprzestrzenia się również na kraje Europy Środkowej i Ameryki Południowej.

Wśród ekspertów branży trwa debata na temat tego, dlaczego koszt LASIK jest stabilny w przeciwieństwie do większości innych zabiegów medycznych, które odnotowują wzrost z roku na rok. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że wiele firm ubezpieczeniowych nie obejmuje pełnego pokrycia kosztów zabiegu LASIK lub jakiejkolwiek jej części. Zmuszanie konsumentów do płacenia za zabieg z własnej kieszeni wydaje się powodować to, że pacjenci rozglądają się za najlepszym rozwiązaniem. Wyniki takich zakupów, w połączeniu z gotówkową płaconą lekarzowi, powoduje bardzo powolny wzrost cen.

Comments are closed.