Jaka jest cena lub koszt operacji chirurgicznej oka LASIK?

Aleksandra Sonecka 03/01/2014 0

Jaka jest cena lub koszt operacji chirurgicznej oka LASIK?

Istnieje dobra wiadomość dla pacjentów okulistyki, którzy planują poddać się zabiegowi LASIK jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku. Jeśli chodzi o koszt, ceny większości operacji LASIK w 2010 roku pozostały stabilne, a w niektórych przypadkach porównując rok 2009 nawet nieznacznie spadły. Zgodnie z opublikowanym niedawno analizami rynku, średni koszt zabiegu w USA, w pierwszym kwartale 2010 roku wynosił około 2 150 dolarów na jedno oko. Oszacowanie uwzględnia wszystkie rodzaje LASIK i związanych z nimi  technologiami. Średnia cena za cały 2009 rok kształtowała się na poziomie 2 357 dolarów.

Nadal zdarzają się lekarze w całym kraju oferujący „kupno” zabiegu LASIK za jedyne kilkaset dolarów za oko. Niestety, okazyjne ceny te mają zastosowanie do garstki pacjentów z konkretnymi problemami wzroku. Nawet przy ostrej konkurencji w branży i najlepszych opcjach cenowych, bardzo niewiele zabiegów LASIK może być wykonana za mniej niż 1 000 dolarów za oko.

Chirurgiczna operacja oczu LASIK wydaje się być znacznie tańsza w Kanadzie, co skłoniło wielu Amerykanów, aby przyjechać na północ od granicy do miast takich jak Toronto i Vancouver w celu przeprowadzenia zabiegu. Decydując się na podjęcie tego, co nazywa się „wakacjami medycznymi”, pacjenci podróżują do Kanady na tydzień aby pozwiedzać, zanim pójdą na operację, a potem wracają do domu na rekonwalescencję. Praktyka ta szybko rozprzestrzenia się również na kraje Europy Środkowej i Ameryki Południowej.

Wśród ekspertów branży trwa debata na temat tego, dlaczego koszt LASIK jest stabilny w przeciwieństwie do większości innych zabiegów medycznych, które odnotowują wzrost z roku na rok. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że wiele firm ubezpieczeniowych nie obejmuje pełnego pokrycia kosztów zabiegu LASIK lub jakiejkolwiek jej części. Zmuszanie konsumentów do płacenia za zabieg z własnej kieszeni wydaje się powodować to, że pacjenci rozglądają się za najlepszym rozwiązaniem. Wyniki takich zakupów, w połączeniu z gotówkową płaconą lekarzowi, powoduje bardzo powolny wzrost cen.

Comments are closed.