Jak zapobiegać tworzeniu się śladów na nosie od noszenia okularów?

Aleksandra Sonecka 11/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Często osoby noszące okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne skarżą się na ucisk w okolicy nosa i czerwone ślady po bokach nosa po długim noszeniu okularów. Większość osób obserwuje takie wgniecenia, które mogą utrzymywać się aż do kilku godzin po ściągnięciu okularów.

25 Pairs S11 Screw in Silicone Eyeglass Sunglass Nose PadsCzy balsam lub puder pomogą?

Mówi się, że wtarcie niewielkiej ilości balsamu w skórę nosa lub przyprószenie grzbietu nosa pudrem dla niemowląt może zapobiec tworzeniu się nieestetycznych śladów.

Czy to na prawdę działa? Odpowiedź brzmi: tak. Ten sposób pomaga zmniejszyć ten problem.

Nałożenie balsamu zmniejsza tarcie i nacisk na skórę, gdy ta styka się z nanośnikami okularów przeciwsłonecznych.

Ta sama zasada dotyczy zastosowania proszku dla niemowląt. Czy zastosujesz balsam czy też puder, będą one działały jako bariera i zmniejszały tarcie na skórze.

Co mówią eksperci

Zdaniem ekspertów, jeśli na twoim nosie zawsze pojawiają się odbarwione ślady po ściągnięciu okularów, najprawdopodobniej oznacza to, że Twoje okulary po prostu nie pasują dobrze.

Borotalco Powder 17.5oz powder by Manetti H. Roberts Baby, NewBorn, Children, Kid, Infant

Odwiedź optyka i poproś o dokładne ich dopasowanie, a następnie poszukaj w salonach, internecie lub w centrach handlowych pary okularów przeciwsłonecznych, która dokładnie pasuje do wymiarów Twojej twarzy.

Można również poprosić optyka o umieszczenie wyściełanych nosków do okularów, tak aby twój nos nie miał bezpośredniego kontaktu z tworzywem sztucznym, które znajduje się w standardowych okularach przeciwsłonecznych. Zrobienie tego zajmuje tylko kilka minut i kosztuje niewiele.

[amazonjs asin=”B0047W8D4W” locale=”UK” title=”Johnson’s® Baby Powder 200g”]

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.