Jak zachować dobry wzrok

Aleksandra Sonecka 02/12/2013 0
Jak zachować dobry wzrok

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Myśląc o dbaniu o nasze zdrowie, rzadko przychodzi nam do głowy troska o narząd wzroku . Nasze oczy są tak ważne we wszystkim, co robimy, a my ciągle ignorujemy fakt, że one również potrzebują „konserwacji”, tak samo jak reszta naszego ciała. Kiedy wspomina się o zdrowym trybie życia, przeciętny człowiek myśli od razu o utracie masy ciała, ćwiczeniach fizycznych i zdrowej diecie. Oczy, jako część całości – ludzkiego organizmu – również potrzebują pielęgnacji.

Now Foods Nat Beta Carotene 25000, Soft-gels, 180-CountOto kilka prostych sposobów, które pomogą ci utrzymać ci swój wzrok na wysokim poziomie jak również ogólny stan zdrowia oczu:

  • Beta-karoten

Pierwsza wskazówka, jak dbać o oczy, ma do czynienia z dietą. Dieta to nie tylko odchudzanie. Nasze oczy będą reagować na żywność, którą jemy, tak samo jak reszta naszego ciała. Na przykład, marchew zawiera beta-karoten. Beta -karoten jest kluczowym składnikiem poprawiającym wzrok i pomagającym w utrzymaniu zdrowia oczu, ponieważ wzmacnia rogówkę i może mieć wkład w zapobieganie chorobom oczu.

 

  • Daj swoim oczom odpocząć

Jedną z rad udzielanych pacjentom w celu poprawienia wzroku i zdrowia oczu, która jest często niezrozumiała, jest unikanie noszenia okularów i szkieł kontaktowych. Twierdzenie to wymaga sprostowania. Noszenie soczewek kontaktowych ponad dwanaście godzin (u niektórych pacjentów nawet mniej) dziennie może być szkodliwe dla oczu. Wynika to z faktu, że wymiana gazowa w oku, na rogówce którego znajduje się soczewka kontaktowa, jest utrudniona. Może to być powodem dyskomfortu, a nawet prowadzić do poważniejszych komplikacji, jeśli sytuacja niedotlenienia gałki ocznej i rogówki utrzymuje się przez dłuższy czas. W okularach natomiast takie zagrożenie nie występuje.

 

  • Fulcrum 20010-301 Multi-Flex LED Task Light and Book LightRola dobrego oświetlenia

Ważne jest aby zrozumieć, jak światło wpływa na nasze oczy i wzrok. Na przykład, czytanie przy słabym oświetleniu może mieć negatywny wpływ na oczy. Gdy światło nie jest wystarczająco jasne, wtedy oczy będą miały problemy z koncentracją na czytanych słowach czy małych zdjęciach. Powoduje to, że oczy się przemęczają i stają się nienaturalnie napięte.

 

  • Bądź przygotowany

Dobry wzrok nie powinien być brany za pewnik. Istotne jest to, że wzrok jest niezbędny do normalnego codziennego funkcjonowania. Zadbaj o pielęgnację swoich oczu, pamiętając o wielu sposobach, które mogą przyczynić się do ochrony i zachowania wzroku. To może uchronić cię od pogorszenia lub nawet trwałej utraty wzroku w dłuższej perspektywie czasu.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.