Rodzaje opraw okularowych – Wroclaw

Aleksandra Sonecka 24/12/2013 0
Rodzaje opraw okularowych – Wroclaw

Rodzaje opraw okularowych – Wroclaw

W dzisiejszych czasach możemy dowolnie wybierać w najróżniejszych kształtach, rozmiarach, a także materiałach opraw okularowych. Różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale i ceną. Projektanci okularów muszą dołożyć wszelkich starań, by oprawy wyglądały stylowo i nowocześnie, ale również spełniały dobrze swoją rolę, a więc aby były praktyczne w użytkowaniu. 

Plastikowe oprawki są dobre dla osób, które są uczulone na niektóre z metali używanych do produkcji ramek do okularów takich, jak nikiel czy stal. Mogą być lekkie i różnokolorowe. Farba nałożona na plastik nie łuszczy się tak łatwo jak na metalu.

Gdy soczewka okularowa zostanie dobrze umocowana w plastikowych ramkach, ciężko ją uszkodzić, ponieważ nie wypadnie z oprawy. Jeśli ramki prawidłowo leżą na nosie, mogą być bardzo wygodne i nie pozostawiać nieestetycznych śladów. Z drugiej jednak strony, gdy oprawa od samego początku nie pasuje, trudno ją dopasować, ponieważ nie posiada ona ruchomych nanośników, które optyk może dowolnie regulować.

RayBan RB 4165 Sunglasses

Oprawki metalowe mogą być cieńsze niż plastikowe, co czyni je bardziej dyskretnymi i klasycznymi. Plastikowe ramki muszą mieć pewną grubość, aby były wystarczająco silne, metalowe – nie. Daje to możliwość projektowania przeróżnych kształtów opraw. Duże, grube, metalowe oprawy mogą wydawać się ciężkie, ale w rzeczywistości okazują się lekkie i wygodne w użytkowaniu.

Tytan jest popularnym materiałem, który sprawia, ze ramki są lekkie i wytrzymałe. Ich zaletą jest również to, że są hipoalergiczne, wadą natomiast – cena. Tytan jest także trudniejszy w regulacji ze względu na swoją wytrzymałość.

Okulary bezramkowe (tzw. patenty) są bardzo popularne, ale z reguły kosztowne. Spowodowane jest to koniecznością wywiercenia otworów do właściwego utrzymania szkieł. Okulary bezramkowe są bardzo lekkie i wyglądają stylowo.

Są bardziej delikatne, jednak soczewki, które mamy do nich wstawić, powinny być wykonane z twardszego materiału. Mogą się łatwo zgubić i poluzować, jeżeli nie będą prawidłowo zamontowane i pielęgnowane, dlatego też należy o nie dbać prawidłowo. Zwykle są one montowane na jeden z dwóch sposobów: zaczepy i plastikowe kołki lub nakrętki i śruby.  

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.