Okulary jako rozwiązanie dla astygmatyków

Aleksandra Sonecka 12/05/2013 0
Okulary jako rozwiązanie dla astygmatyków

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Okulary jako rozwiązanie dla astygmatyków

Patrzysz na świat i chcesz widzieć wszystko ostro i wyraźnie, ale wszystko na co patrzysz ma rozmyte krawędzie?

Astigmatism Natural Cure

Niewyraźne widzenie jest objawem wielu problemów i chorób oczu. To również podstawowy powodem aby odwiedzić optyka, optometrystę lub okulistę w celu zbadania oczu.


W większości przypadków, o ile nie istnieją dodatkowe objawy, które Ci przeszkadzają, są szanse, że twój problem jest czymś, co nazywa się „astygmatyzmem”.

Statystyki pokazują, że dwie trzecie osób cierpiących na krótkowzroczność, jest również obarczonych astygmatyzmem.

Astygmatyzm występuje, gdy Twoja rogówka, soczewka, lub obie, przyjmują nieregularny kształt. Zasadniczo, powierzchnia oka powinna być gładka, ale w przypadku osoby z astygmatyzmem, niektóre części oka będą płaskie, podczas gdy inne będą strome.

Taka budowa elementów oka odpowiadających za prawidłowe załamywanie promieni świetlnych powoduje, że widzisz niewyraźnie. Linie proste mogą się zakrzywiać, a czytanie i rozróżnianie zaokrąglonych liter, sprawiać kłopot.

Pinhole Glasses Hyperopia Myopia Eye Vision Improving

Zazwyczaj, stan ten nie pogarsza się ani nie poprawia z czasem, ale objawom mogą pomóc właściwie dobrane okulary korekcyjne z mocą cylindryczną w odpowiedniej osi.


Szkła korekcyjne, wyprodukowane i wprawione w oprawę zgodnie z Twoją aktualną receptą, zupełnie wyeliminują nieprzyjemne objawy astygmatyzmu.

Do tego typu mocy szkieł trzeba się jednak przyzwyczaić. Na początku może to być trudne, a widzenie wydawać się nienaturalne, ale z czasem zauważysz wyraźną poprawę ostrości wzroku i zanik rozmytych krawędzi, czy cieni.

Okulary do korekcji astygmatyzmu należy nosić codziennie i nie ściągać ich do bliży, komputera, czy jazdy autem. Takie postępowanie może tylko zaszkodzić naszemu wzrokowi.

Twój wzrok jest bezcenny – szanuj go! 

[amazonjs asin=”B009DB7G90″ locale=”UK” title=”Pinhole Glasses Hyperopia Myopia Eye Vision Improving”]

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.