Dlaczego wiele osób wybiera soczewki kontaktowe zamiast okularów?

Aleksandra Sonecka 20/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Dlaczego wiele osób wybiera soczewki kontaktowe zamiast okularów?

Z naszych pięciu głównych zmysłów, wzrok jest tym, który określa się mianem najważniejszego. Z tego powodu, w ciągu wieków, naukowcy i wynalazcy starali się za wszelką cenę wynaleźć technologie i narzędzia, by polepszyć ludzkie widzenie.

W ciągu ostatnich lat, koncentrowali się oni na zapewnieniu możliwie najlepszej korekcji okularowej, która była głównym zaleceniem lekarzy okulistów. Jednak dziś coraz więcej osób wydaje się mieć dość ciągłego noszenia okularów i decyduje się na bardziej nowoczesne rozwiązania w dziedzinie optyki.

Bardzo wiele osób z wadami refrakcji szuka alternatywnych sposobów poprawy swojego wzroku. Jednym z nich  jest wykonanie laserowej chirurgii oka. Wiąże się to jednak, jak każdy zabieg, z ryzykiem. Dlatego też miliony osób wybiera zamiast tego noszenie soczewek kontaktowych.

W przeciwieństwie do okularów, soczewki zapewniają pełniejsze pole widzenia. Jest tak, ponieważ są one zakładane bezpośrednio na oko, zamiast w pewnej odległości przed okiem (zazwyczaj 12 mm) i nie są oprawione w żadną ramkę, która często również ogranicza widzenie, a nawet denerwuje użytkownika.

Choć prawie każdy może się przyzwyczaić do noszenia okularów, z soczewkami kontaktowymi może sprawiać to większe trudności. Nie zapominajmy jednak, że trening czyni mistrza i na pewno szybko dojdziemy do wprawy w aplikacji i pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.