Czy operacja oczu LASIK jest bezpieczna? – Dowiedz się więcej

Aleksandra Sonecka 02/12/2013 0
Czy operacja oczu LASIK jest bezpieczna? – Dowiedz się więcej

okulista.wroclaw.pl

Chirurgiczna operacja oczu LASIK jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią nosić okularów.

Mimo, że metoda ta jest uważana za bezpieczną w porównaniu do innych rodzajów zabiegów wykonywanych w celu poprawienia wzroku, można usłyszeć wiele krytycznych opinii, zwracających uwagę na to, że nie jest wcale tak bezpieczna, jak wielu osobom mogłoby się to wydawać.  

Możliwe powikłania

LASIK & CataractZważywszy na to, że zabieg eliminuje konieczność noszenia okularów przez osoby posiadające wady refrakcji (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm), istnieją chirurdzy, którzy upierają się, że jeżeli operacja nie jest wykonana starannie, może prowadzić do większych komplikacji wady wzroku w przyszłości, jak utrata ostrości wzroku przy słabszym oświetleniu, pogorszenie ogólnej ostrości wzroku, wystąpienie zespołu suchego oka lub infekcji oka.

Drobne komplikacje

Z drugiej strony, ten rodzaj korekcji laserowej ma wielu zwolenników. Wiele osób uważa, że komplikacje, których  doświadczyły po przebytej operacji są bardzo niewielkie, w porównaniu do jej skuteczności polepszania ostrości wzroku. Aby podkreślić jak niewielkie jest ryzyko utraty wzroku podczas takiej operacji, chirurdzy mówią, że szanse są równe w zginięciu w katastrofie lotniczej.

Pamiętaj –  w pierwszej kolejności wykonaj odpowiednie badania i dopiero wtedy podejmij decyzję!

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.