Ciemna czekolada ochroni Twoje oczy!

Aleksandra Sonecka 19/01/2014 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Ciemna czekolada ochroni Twoje oczy!

Zdrowy tryb życia staje się coraz bardziej popularny. O wiele większą wagę przywiązujemy do tego, co i jak jemy, jakich wartości odżywczych potrzebuje nasz organizm, które produkty są dla nas korzystne, a jakich należy się wystrzegać. Warto poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie i zamiast sztucznych, zawartych w tabletkach witamin, wybierać te całkowicie naturalne, które możemy bez problemu wpleść do codziennej diety.

Szczególną uwagę powinniśmy przykładać do swoich oczu. W końcu to one pozwalają nam postrzegać piękno świata zewnętrznego. Każdy z nas chciałby jak najdłużej utrzymać ostry wzrok, pozbawiony jakichkolwiek wad. Poza regularnymi wizytami u okulisty, warto zorientować się, które składniki odżywcze mają zbawienny wpływ na nasze oczy i jakie produkty powinny znaleźć się w naszym codziennym menu.

Wpływ ciemnej czekolady na wzrok

Wpływ ciemnej czekolady na wzrok

Tutaj pojawia się znakomita wiadomość dla wszystkich zwolenników słodkości. W naszych mieszkaniach swoje stałe miejsce powinna bowiem otrzymać ciemna czekolada. Jej pozytywny wpływ na zdrowie został wielokrotnie potwierdzony naukowo. Liczba jej zbawiennych właściwości jest imponująca.

Posiada ona antyoksydanty, które zapobiegają starzeniu się, hamuje ryzyko utraty pamięci, działa przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo, obniża cholesterol, a także chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. To jednak nie wszystko! Ciemna czekolada poprawia wzrok. Warto zatem sięgnąć po nią, jeżeli chcemy cieszyć się ostrym obrazem i pragniemy jak najlepiej zadbać o swoje oczy.

Trzeba jednak pamiętać, że ciemna czekolada to ta, która zawiera ponad 70 % kakao. Należy także sprawdzić, czy nie posiada ona w swoim składzie syropu glukozowo – fruktozowego.

Ta prawdziwa ma w sobie nie więcej niż 30 % cukru. Kilka kostek każdego dnia poprawi nasze samopoczucie i oczywiście wzrok. Zawarta w niej witamina A poprawi jakość widzenia w ciemności.

Ponadto, ten zdrowy produkt, posiada niezwykle istotną witaminę E oraz cenne witaminy z grupy B – B1, B2 i B3. Po zjedzeniu czekolady wydziela się serotonina, czyli hormon szczęścia. Nie bójmy się więc sięgnąć po kilka kostek czekolady. Podniesie to poziom szczęścia całego naszego organizmu i oczywiście naszych oczu!

Comments are closed.