Błysk świetlny pojawia się w wielu postaciach, zapytaj Andersona Coopera

Aleksandra Sonecka 14/11/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Reporter CNN Anderson Cooper nabył niedawno bardzo niebezpiecznego doświadczenia. Znalazł się w wodzie bez ochrony oczu. Końcowy efekt był zaskakujący. Cooper oślepł na 36 godzin ze względu na brak okularów w momencie znalezienia się pod wodą. Niestety, tego typu sytuacje przytrafiaja sie czesciej niż myślimy. W tym artykule omówimy, dlaczego tak jest.

Ochrona przed promieniowaniem UV i lepszy kontrast.

Wielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że podczas jazdy na nartach należy używać okularów ochronnych w celu eliminacji odblasków słonecznych, co jest niezwykle ważne ze względów bezpieczeństwa. Większość z nas nie wie jednak jak ważna jest ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV przez cały rok.
Soczewki polaryzacyjne w okularach przeciwsłonecznych redukują odbicia światła, zapewniając równocześnie doskonały kontrast  i przejżystość. Należy podkreślić, że nawet kilka minut pod wpływem niesprzyjającego blasku może wpłynąć na twój wzrok i spowodować jego uszkodzenia.


Wywołany przez słońcę i wodę błysk może być zaskakująco silny. Ważne jest aby w słoneczny dzień chronić swoje oczy tak bardzo jak jest to tylko możliwe. Noszenie kapelusza może być dobrym pomysłem, ale nie zastąpi właściwych okularów.

Znaczenie ochrony Twoich oczu

Doświadczenie Andersona Coopera służy jako ostrzeżenie dla każdego, kto lubi spędzać czas w wodzie. Trudno jest przecenić ogromne znaczenie ochrony przed promieniowaniem UV, jakie daje soczewka polaryzacyjna. Oprócz ochrony zapewnia ona również komfort, jakiego nie doświadczymy w zwykłej soczewce przeciwsłonecznej.
Dziś większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest noszenie okularów, a nawet używanie spolaryzowanych soczewek w słoneczne dni. Niezależnie od tego czy jest to jazda na rowerze, jazda samochodem czy spacerowanie, okulary ochronią Twoje oczy i zwiększą Twoje bezpieczeństwo.

Co na temat Andersona Coopera? Cóż, można założyć, że nie zostanie ponownie przyłapany w wodzie bez odpowednich okularów. Ty też nie powinieneś!

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.