5 najważniejszych porad, dotyczących ochrony oczu przed słońcem

Aleksandra Sonecka 06/03/2014 0

Article: Top 5 Tips For You to Protect Eyes From the Sun

1.       Noś okulary ochronne

Lepiej nosić okulary ochronne i cały czas kontrolować swoje oczy, które są narażone na działanie promieni UV. Zwracać uwagę powinno się na to nawet w pochmurne dni i zimowe miesiące. Z drugiej strony, należy również używać pary okularów  chroniących część oka, która nie jest całkowicie zasłonięta przez okulary.

2.       Wybierz wysokiej klasy okulary przeciwsłoneczne

Pamiętaj aby wybrać okulary, które zapewniają dobrą ochronę . Wysokiej jakości okulary są w stanie blokować 88 do 100 procent promieniowania. Bardzo ważne jest aby wybrać parę trwałych okularów.

3.       Sprawdź swoje okulary przeciwsłoneczne

Upewnij się, że soczewki okularów są idealnie dopasowane pod względem koloru i są wolne od zakłóceń i niedoskonałości. Czasami nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na zakup okularów przeciwsłonecznych, ale powinno się poświęcić troche czasu na wybór najlepszych szkieł.

4.       Noś okulary z szarym kolorze

Jeśli nosisz okulary w innych kolorach, może okazać się, że czasami zmieni się kolor przedmiotu. Okulary o odcieniu szarości nie powinny robić czegoś takiego, więc być może jest to dla ciebie doskonały wybór. Wybanie koloru soczewek jest bardzo ważne.

5.       Chroń swoje dzieci

Jeżeli dobrze chronisz swoje oczy nie zapomnij o ochronie oczu swoich dzieci. Dzieci przebywają na słońcu dużo więcej czasu niż dorośli. Nie ma więc wątpliwości, że oczy dzieci muszą być również chronione.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.