Trzy fakty o korekcji laserowej typu LASIK, o których powinieneś wiedzieć

Aleksandra Sonecka 16/12/2013 0

CopyRight of okulista.wroclaw.pl

Trzy fakty o korekcji laserowej typu LASIK, o których powinieneś wiedzieć

Każdego dnia na całym świecie wielu ludzi poddaje się laserowej korekcji wzroku. Jedną z najbardziej powszechnych wad wzroku jest problem z refrakcją spowodowany budową rogówki. Uniemożliwia to skupianie promieni świetlnych na siatkówce, a co się z tym wiąże, wyraźne widzenie. Może to w efekcie powodować krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm.

W celu usunięcia takich wad refrakcji, wykonywany jest zabieg typu LASIK. Ma on na celu skorygowanie kształtu rogówki. Oto trzy rzeczy, które powinieneś wiedzieć , zanim zdecydujesz się na laserową korekcję wzroku.

  • Nie każdy nadaje się do zabiegu typu LASIK

Tylko ci, którzy ukończyli 18 rok życia, mogą poddać się chirurgii laserowej oka typu LASIK. Wada wzroku takich osób powinna być stabilna – recepta okularowa nie powinna ulegać zmianom przynajmniej przez ostatnie 12 miesięcy. Dlatego też osoby z cukrzycą, o zmiennej wartości refrakcji, nie mogą poddawać się takiemu zabiegowi.

Jeśli doświadczasz dodatkowo innych problemów z narządem wzroku, udaj się najpierw do okulisty ze względu na to, że zabieg typu LASIK może pogorszyć stan zdrowia oczu, prowadząc do suchości oczu i powiek.

  • Procedura jest szybka i bezbolesna

Zabieg typu LASIK jest bezbolesny i trwa około 15 minut. Twoje oczy będą najpierw oczyszczone i znieczulone za pomocą kropli do oczu. Następnie powieki zostaną otwarte przez wziernik pokrywy, a specjalny laser skoncentruje się na oczach, modelując kształt rogówki. W rezultacie rogówka zostaje spłaszczona lub uwypuklona, co wpływa na moc optyczną całego układu optycznego oka.

  • Laserowa korekcja wzroku jest droga

Laserowa korekcja wzroku typu LASIK jest zazwyczaj droga, ale przystępna cenowo dla większości ludzi. Jego koszt waha się w zależności od kliniki i w dużej mierze zależy od stopnia korekcji wady refrakcji, której potrzebujesz. Jeżeli zdecydujesz się na taką operację, musisz wiedzieć, że dostępne są różne opcje jej finansowania.

Ten coraz popularniejszy zabieg pomógł wielu ludziom poprawić swój wzrok bez użycia okularów lub soczewek kontaktowych. Zanim jednak przejdziesz tą procedurę, powinieneś skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem okulistą, aby upewnić się, że będzie ona bezpieczna i skuteczna dla Twojego wzroku.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.