CopyRight of okulista.wroclaw.pl
Niestety wzrok nie poprawia się z wiekiem. Po 40 roku życia możemy zaobserwować u siebie pogorszenie ostrości wzroku, szczególnie do bliży.
Jest to stan zwany starczowzrocznością (presbiopią). Nie jest to wada wzroku ani choroba, ale fizjologiczny proces utraty elastyczności przez soczewkę oka, która nie jest już w stanie dostosowywać swojego kształtu, a zatem mocy, do odległości, na którą patrzymy.
Jako że postęp medyczny pozwala ludziom żyć dłużej pełnią życia, 40-latek uchodzi dziś za osobę młodą.
Więcej osób prowadzi aktywny tryb życia nawet w wieku 60 lub 70 lat. Przejażdżki rowerowe, pływanie, czytanie lub rozwijanie swoich zainteresowań, nie powinny się zakończyć wraz ze zdmuchnięciem czterdziestu świeczek na torcie urodzinowym. Dowiedz się jak przeciwdziałać objawom starczowzroczności i nadal żyj pełnią życia.
Kiedy odwiedzić profesjonalistę?
Jednym z pierwszych objawów, które dostrzegają osoby z presbiopią, jest problem z odczytaniem drobnego tekstu, zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Ponadto, takie osoby będą mieć tendencję do odsuwania czytanego tekstu od oka, by poprawić ostrość wzroku.
Pojawi się też uczucie zmęczenia oczu. Jeśli zauważysz wystąpienie któregokolwiek z tych objawów powinieneś od razu skontaktować się ze swoim specjalistą.
Pokonując objawy starczowzroczności już dziś możesz cieszyć się pełnią życia
Jesteś tak młody na jakiego się czujesz, więc kiedy przekroczysz 40 lat i zaczniesz dostrzegać, że twój wzrok się pogorszył, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem okulistą, optykiem lub optometrystą i przeprowadzić badanie wzroku.
[amazonjs asin=”B0084BOJBI” locale=”UK” title=”Pinhole Glasses for Eyesight Strengthening – Tortoise Shell Imitation”]