Article: „Five Kinds of Nutrients for the Health of Eyes”
Po pierwsze, witaminy:
Rodopsyna jest rodzajem białka paszowego zawierającego pochodne witaminy A. Jeśli organizm nie posiada witaminy A, to spowalnia to regenerację rodopsyny, osłabiając zdolność adaptacji wzroku w nocy. Kiedy jest wystarczająca ilość witamin, może to pomóc zwiększyć połysk oczu i sprawić, że oczy będą jaśniejsze. Pokarmy bogate w witaminę A to m.in. kurczak, baranina, wątroba, olej z wątroby dorsza, jajka i produkty mleczne.
Po drugie, witaminy B1:
Witamina B1 jest ważnym składnikiem pokarmowym uczestniczącym i utrzymującym funkcjonowanie metabolizmu komórek nerwowych (w tym światłowodowych komórek nerwowych). Brak witaminy B1 powoduje, że oczy stają się suche, a nawet może spowodować zapalenie nerwu wzrokowego. Co więcej, witamina B1 posiada efekt rozpłaszczania się zmarszczek, dzięki czemu można zapobiec lub opóźnić tworzenie się zmarszczek na powiekach i skórze. Produkty żywnościowe, które zawierają dużą ilość witaminy B1 to chude mięsa, orzeszki ziemne, kukurydza, proso, orzechy, grzyby i tak dalej. Ponadto powinieneś jeść mniejszą ilość brązowego cukru, tak aby zmniejszyć zużycie witaminy B1.
Po trzecie, witamina C:
Witamina C jest ważnym składnikiem pokarmowym dla soczewki oka. Witamina C może spowodować phacoscotasmus, która jest jedną z głównych przyczyn zaćmy. Wiele rodzajów świeżych owoców i warzyw zawiera dużą ilość witaminy C, owoce te to: grejpfrut, pomarańcza, świeże jujube, kiwi i tak dalej.
Po czwarte, wapń:
Wapń bierze udział w różnorodnych impulsach nerwowych w ciele. Jeśli komórki nerwowe (w tym światłowodowe komórki nerwowe) nie posiadają wystarczającej ilości wapnia, to twój wzrok w łatwy sposób może się zmęczyć i rozproszyć. Pokarmy bogate w wapń to między innymi: krewetki, wodorosty, sezam, produkty mleczne, fasola, orzechy, nasiona melona, itp. Co więcej, należy jeść warzywa zawierające małą ilość kwasu szczawiowego i uzupełniać witaminę D w odpowiedni sposób, tak aby zwiększyć wchłanianie wapnia.
Po piąte, chrom:
Chrom jest również ważnym pierwiastkiem śladowym w utrzymaniu zdrowia oczu. Gdy w ciele brakuje chromu, funkcja insuliny będzie zmniejszona. Szczególnie, jeśli występuje wysoki poziom cukru we krwi, w organizmie może dojść do zmiany ciśnienia osmotycznego w kryształ i ciecze wodniste w wyniku krótkowzroczności. Pokarmy bogate w chrom to m.in. zboża, ryby, krewetki, owoce morza , chude mięso, jajka i tak dalej.
Comments are closed.