CopyRight of okulista.wroclaw.pl
Zabieg usunięcia zaćmy Wrocław
Zaleca się, aby przeciętny człowiek, zwłaszcza w późniejszym wieku, odwiedzał okulistę przynajmniej raz w roku. To dlatego, że istnieje wiele chorób oczu, które mogą rozwijać się w dość szybkim tempie i wiele z nich wiąże się z ryzykiem utraty wzroku.
Zaćma jest powszechną chorobą, zwłaszcza u osób starszych, a zabieg chirurgiczny w celu jej usunięcia zyskuje na popularności. Jednak za każdym razem, kiedy masz do czynienia z operacją , która obejmuje jeden z najbardziej delikatnych narządów, ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, jakie ryzyko podejmujemy.
Zrozumienie chirurgii
Jeżeli okulista stwierdził, że powinieneś poddać się operacji zaćmy, oznacza to, że rodzaj zaćmy który posiadasz spowodował utratę wzroku w stopniu tak poważnym, że może to utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Często zdarza się, że lekarz świadomie czeka z decyzją o operacji, aż zaćma osiągnie pewien stan „gotowości”.
Przed rozpoczęciem zabiegu pielęgniarka zmierzy Ci ciśnienie krwi oraz zbada ogólny stan zdrowia, tak jak w przypadku każdej innej formy chirurgii laserowej oka.
W czasie zabiegu nic nie poczujesz, ponieważ będziesz znieczulony miejscowo. Podczas zabiegu zmętniała soczewka oka zostanie usunięta, a na jej miejsce wszczepiony będzie implant wewnątrzgałkowy. Po operacji zostaniesz umieszczony w specjalnym pomieszczeniu, gdzie odpoczniesz i dojdziesz do siebie.
Zazwyczaj trwa to około godziny. Gdy wrócisz już do domu, będziesz musiał dbać o siebie stosować się do surowych zasad, by proces rekonwalescencji przebiegł prawidłowo. Kolejna wizyta u okulisty zostanie wyznaczona prawdopodobnie kilka dni po zabiegu. Wtedy to lekarz będzie mógł ponownie ocenić stan zaćmy.